کدخبر: 29823 تاریخ انتشار

آشنایی با خوش‌صداترین اتوبوس‌های دنیا!

پیشرانه‌هایی با صداهای بسیار زیبا باعث می‌شوند هر ماشین بازی به وجد بیاید. ویدئوهای زیادی از صدای ناب پیشرانه‌های درون‌سوز سوپرکارها در پدال منتشر شده اما تاکنون چیزی درباره اتوبوس‌ها دیده نشده است. یکی از طرفداران پر و پا قرص اتوبوس‌ها در یوتیوب ویدئویی از خوش‌صداترین اتوبوس‌های دنیا را تهیه کرده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، اولین اتوبوس در این لیست مرسدس بنز ۰۳۰۳ کلاسیک است که تولید آن از سال ۱۹۷۴ تا ۱۹۹۵ ادامه یافت. این اتوبوس در هفت طول مختلف تولید شد و بنابراین پیشرانه‌هایی با ابعاد متفاوت برای هماهنگی با ابعاد بدنه نیاز بود. پیشرانه‌های بکار رفته در این اتوبوس از ۶ سیلندر تا ۸ سیلندر را شامل می‌شد. بالاترین نسخه یک پیشرانه ۱۰ سیلندر بود که در طویل‌ترین نسخه‌های ۰۳۰۳ نصب می‌شد و برخی افراد آن را خوش‌صداترین پیشرانه یک اتوبوس می‌دانند.

اگر علاقه چندانی به اتوبوس‌های درون‌سوز ندارید شاید الیزابت GT2827 تک ساخت باب میل شما باشد. این اتوبوس نیروی خود را از پیشرانه بخار ۲ سیلندری می‌گیرد که به گیربکس زنجیر ۲ سرعته متصل شده است. این اتوبوس برای اهداف توریستی و تنها به تعداد یک دستگاه تولید شده و بازدیدکنندگان می‌توانند قدرت یک پیشرانه بخار را تجربه کنند.

شما نمی‌توانید لیستی از اتوبوس‌ها را بدون پیشرانه‌های افسانه‌ای و دیزلی دیترویت تصور کنید. در این لیست ما روی پیشرانه‌های ۸ سیلندر دیزلی ۸V71 و ۸V92 تمرکز داشته‌ایم که روی اتوبوس‌های زیادی نصب شده‌اند. از اتوبوس‌های شهری گرفته تا نمونه‌های مسافری برد بلند پذیرای این پیشرانه‌های مطمئن و بادوام بوده‌اند.

نئوپلان مگالاینر هم یک اتوبوس چهار محوره لوکس است که یکی از بزرگ‌ترین وسایل نقلیه جهان نیز محسوب می‌شود. در بطن این هیولا پیشرانه ۸ سیلندر توربوشارژر 0M442LA مرسدس بنز قرار دارد. این نیروگاه ۱۴.۶ لیتری باید هم قوی باشد تا بتواند جثه مگالاینر را به حرکت دربیاورد.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین