کدخبر: 29608 تاریخ انتشار

جزئیات واریز سهمیه سوخت اعتباری آژانس‌های شهری و تاکسی سرویس‌ها

رضایی گفت: دلیل تاخیر در سهمیه سوخت اعتباری آژانس‌های شهری و تاکسی سرویس ها، کنترل‌های سختگیرانه سایبری است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، مسعود رضایی مدیر سامانه هوشمند سوخت در مورد علت تاخیر در واریز یارانه سوخت تاکسی سرویس‌ها بیان کرد: در حوزه‌های وانت بار و خدمات عمومی نیز این مسائل مطرح است، ولی عمده درخواست‌ها مربوط به آژانس‌های شهری و تاکسی سرویس هاست.

او افزود: در ابتدای اجرای این طرح، در کارگروه مدیریت مصرف سوخت با توجه به اینکه زیرساختی جهت احصاء عملکرد این دسته از خودروها، تعبیه نشده بود و عملکرد آن‌ها قابل احصاء نبود، کار گروه یک مصوبه داد و حدود یکسال و چند ماه، بدون احصاء عملکرد فعالیت این خودروها، بر اساس لیستی که از طریق اتحادیه‌ها ارسال می‌کردند، سهمیه ثابت حدود ۱۴۰ لیتری به آن‌ها اختصاص داده می‌شد.

رضایی گفت: از ابتدای امسال، با ساماندهی که وزارت صمت و سازمان شهرداری‌های وزارت کشور انجام داده اند، چندین سامانه برای تاکسی‌های تلفنی و اینترنتی به منظور احصاء عملکرد این بخش تعبیه شد که عملاً کسانی که فعالیت می‌کنند، در این زمینه با ثبت عملکرد خود در این سامانه‌ها، تا سقف ۳۰۰ لیتر می‌توانند سهمیه دریافت کنند.

او تاکید کرد: تاخیر چند روزه برای این ماه در حال اتفاق افتادن است که دلیل آن، این است که در حوزه سایبری اتفاقاتی در حال رخ دادن است و این روز‌ها کنترل‌های ما سخت گیرانه‌تر شده است. وزارت کشور اعلام کرد که عملکرد ماه گذشته این خودروها، فردا به ما اعلام می‌شود و به محض اینکه این مسئله به وزارت نفت اعلام شود، حداکثر ظرف ۲۴ ساعت سهمیه‌ها واریز خواهند شد و رانندگان می‌توانند برداشت کنند.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین