کدخبر: 29511 تاریخ انتشار

سلطه بیت کوین بر امور مالی جهان

بر اساس بررسی جدید انجام شده، برخی از کاشناسان بر این باورند که رمزارز بیت‌کوین تا سال ۲۰۵۰، بر امور مالی جهانی سلطه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان به نقل از یاهو فایننس، بر اساس نظرسنجی انجام شده از افرادی که توسط سایت امور مالی شخصی فایندر انجام شده، ۵۴درصد اعلام کردند که بیت‌کوین تا سال ۲۰۵۰ نیروی غالب در امور مالی جهانی خواهد بود. اما ۴۴درصد بر این باورند که این اتفاق هرگز نخواهد افتاد.

 

گزارش پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۲۱ که روز پنجشنبه منتشر شد، توسط هیاتی ۲۴نفره از متخصصان امور مالی، فناوری و دانشگاهی انجام شده است. ۱۵درصد از پاسخ‌دهندگان معتقدند که این نقطه تسلط بر اساس مطالعات بریتانیا از اوایل سال ۲۰۳۵ اتفاق خواهد افتاد.

پذیرش توسط کشورهای در حال توسعه به عنوان عامل اصلی تلقی می‌شود؛ به طوری که ۳۳درصد از پاسخ‌دهندگان اظهار داشتند که بیت‌کوین در طول ۱۰سال آتی به ارز منتخب کشورهای در حال توسعه تبدیل خواهد شد. ۲۱درصد دیگر بر این باورند که سطح پذیرش بیش از ۱۰سال با ما فاصله دارد.

 

الکس اسوتسکی، مدیرعامل امبر و یکی از اعضای هیات مدیره، با اشاره به تصمیم السالوادور برای پذیرش بیت‌کوین به عنوان پول قانونی و استفاده گسترده‌تر از آن در ونزوئلا به عنوان ابزاری برای غلبه بر تورم اذعان داشت: "این روند صعودی خواهد بود. از آنجایی که بیت‌کوین مدل دولت-ملت را تضعیف می‌کند، حسن موضوع این است که کشورهای ضعیف‌تر، سریع‌تر از کشورهای بزرگ متحول خواهند شد."

 

اعضای این هیات منصفه پیش‌بینی کرد که قیمت بیت‌کوین تا دسامبر ۲۰۲۵ به ۳۱۸هزار و ۴۱۷دلار افزایش یابد. این میزان ۶۱درصد بیشتر از نظرسنجی مشابهی است که در دسامبر ۲۰۲۰ انجام شد.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین