کدخبر: 24194 تاریخ انتشار

بوگاتی شیرون سوپر اسپرت معرفی شد + عکس

هفته گذشته بود که اعلام شد قرار است یک شاهکار جدید به مجموعه شیرون های بوگاتی اضافه شود و حالا بوگاتی شیرون سوپر اسپرت رونمایی شده است تا ما بتوانیم این ابرخودروی خاص را بررسی کنیم.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان به نقل از اسب بخار، سرعت ۴۹۰ کیلومتر بر ساعت نهایت سرعتی بود که  اندی والاس  پشت فرمان شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰+ به آن رسید. این نسخه تولید محدود ۳۰ دستگاه را داشت، اما حالا بوگاتی، ابرخودروساز قهار  مالزِیم  (Molsheim، شهری در فرانسه)، شیرون سوپر اسپرت را معرفی کرده است ک  ویژگی های خاص خودش را دارد. در حالی که، شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰+ یک ابرخودروی بی نظیر بود و رکوردهای جدیدی را ثبت کرد، اما بوگاتی تصمیم گرفته است نسخه ای متفاوت تر از شیرون را پس از آن معرفی کند.

تغییرات طراحی بدنه

  • شیرون سوپر اسپرت

  • شیرون سوپر اسپرت

  • شیرون سوپر اسپرت

بوگاتی شیرون سوپر اسپرت همان بدنه کلی را دارد، اما عقب بدنه به اندازه ۲۵ سانتی متر کشیده تر (نسبت به نسخه معمولی شیرون) طراحی شده است تا این کشیدگی در نهایت، به جریان بهتر هوا و عملکرد آیرودینامیکی بهتر در سرعت بالا کمک کند. خروجی های اگزوز چهارگانه در عقب صدای مخوف پیشرانه ۸ لیتری را پخش می کنند. موتوری که با طراحی W16 نهایت قدرت ۱۵۷۷ اسب بخار و نهایت گشتاور ۱۶۰۰ نیوتن متر را دارد. در مقایسه با شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰+ در این نسخه طراحی جدید را در رینگ های با طرح Y داریم. علاوه بر این، مشتریان می توانند رینگ های منیزیمی‌ای که در نسخه Pur Sport دیده می شد را سفارش دهند که سبک تر هستند. این رینگ ها با تایرهای مخصوص  میشلن  Pilot Sport Cup 2  پوشیده می شوند، چراکه این تنها تایرهایی هستند که می توانند به صورت مداوم سرعت ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت را تحمل کنند.

عملکرد فنی بی نظیر بوگاتی شیرون سوپر اسپرت

شیرون سوپر اسپرت

همان پیشرانه شیرون، یعنی موتوری با طراحی  W16  نهایت قدرت ۱۵۷۷ اسب بخار و نهایت گشتاور ۱۶۰۰ نیوتن متر را داریم، اما اعداد در بحث عملکرد فنی بی نظیرند! بوگاتی شیرون سوپر اسپرت در ۵٫۸ ثانیه شتاب گیری صفر تا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت (در مورد صفر تا صد اطلاعات منتشر نشده است) را انجام می دهد و برای رسیدن به سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت ۱۲٫۱ ثانیه زمان لازم دارد و حتا در شتاب گیری از صفر تا ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت هفت درصد از شیرون معمولی سریع تر است. جعبه دنده ۷ سرعته دوکلاچه انتقال قدرت را انجام می دهد که در این نسخه ۳٫۶ درصد دنده هفتم طولانی تری داریم. جالب است بدانید تعویض دنده از شش به هفت در سرعت ۴۰۳ کیلومتر بر ساعت انجام می شود.

طراحی داخلی و قیمت بوگاتی شیرون سوپر اسپرت

  • شیرون سوپر اسپرت

  • شیرون سوپر اسپرت

  • شیرون سوپر اسپرت

همانند  شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰+ ، در این خودرو هم سرعت به صورت الکترونیکی به ۴۴۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است که کمپانی ادعا می کند در این سرعت راننده همچنان ایمنی و کنترل خوب بر خودرو دارد. درون کابین، روکش چرم و قطعات آلومینیومی را می بینیم که ترکیب این قطعات با قطعاتی از جنس فیبرکربن زیبایی خاصی به داخل خودرو داده است. بوگاتی می گوید این خودرو یک ابرخودرو در نهایت لوکس بودن است و ادعا می کند حتا در سرعت های بالا داخل کابین صدای زیادی شنیده نمی شود. قیمت این خودرو حدود ۳٫۹ میلیون دلار است و اوایل سال آینده اولین تحویل را برای این خودرو خواهیم داشت.

چه تغییر محسوسی در طراحی بدنه بوگاتی شیرون سوپر اسپرت می بینیم؟

بوگاتی شیرون سوپر اسپرت همان بدنه کلی را دارد، اما عقب بدنه به اندازه ۲۵ سانتی متر کشیده تر (نسبت به نسخه معمولی شیرون) طراحی شده است تا این کشیدگی در نهایت، به جریان بهتر هوا و عملکرد آیرودینامیکی بهتر در سرعت بالا کمک کند.

بوگاتی شیرون سوپر اسپرت چه ویژگی های فنی‌ای دارد؟

همان پیشرانه شیرون یعنی موتوری با طراحی W16 نهایت قدرت ۱۵۷۷ اسب بخار و نهایت گشتاور ۱۶۰۰ نیوتن متر را داریم. بوگاتی شیرون سوپر اسپرت در ۵٫۸ ثانیه شتاب گیری صفر تا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت (در مورد صفر تا صد اطلاعات منتشر نشده است) را انجام می دهد و برای رسیدن به سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت ۱۲٫۱ ثانیه زمان لازم دارد و حتا در شتاب گیری از صفر تا ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت هفت درصد از شیرون معمولی سریع تر است.

بوگاتی شیرون سوپر اسپرت چه زمان و با چه قیمتی به مشتریان تحویل می شود؟

قیمت این خودرو حدود ۳٫۹ میلیون دلار است و اوایل سال آینده اولین تحویل را برای این خودرو خواهیم داشت.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین