کدخبر: 23897 تاریخ انتشار

دلار جدید در راه است

یک مقام ارشد در بانک مرکزی آمریکا خواهان استفاده از ظرفیت ارزهای دیجیتالی شده است و این اظهارنظر راه را برای دلار جدید که یک ارز دیجیتال نوین به شمار می رود، باز می کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان،  مسئولان بانک های مرکزی کشورهای قدرتمند جهان کماکان موضع احتیاط آمیزی در برابر ارزهای دیجیتال دارند و به دلیل پنهان ماندن هویت صاحبان این ارزها و رمزگونه بودن تراکنش ها در معاملات ارزهای دیجیتال این بازار را مستعد انواع تخلفات می دانند با این حال اظهارات تازه آنها نشان می دهد دروازه بازارهای کشورهای بزرگ نیز به نوعی در حال گشایش به روی رمزارزها است.

سهم پرداخت های دیجیتالی افزایش خواهد یافت

ویژگی مهم و چالش برانگیز ارزهای دیجیتال، امنیت این ارزها و کنترل ناپذیری آنها در برابر دخالت دولت‌ها است. ضمنا رمز ارزها امکانی بسیار جذاب برای سرمایه‌گذاری محسوب می شوند.

اسوشیتدپرس گزارش کرده است که مدیر ارشد بانک مرکزی آمریکا با اشاره به درخواست فعالان بازارهای مالی از بانک مرکزی برای راه اندازی دلار دیجیتالی گفت: یک ارز دیجیتالی مورد حمایت فدرال رزرو می تواند طیف وسیعی از مزایا را به همراه داشته باشد. برینارد لایل، در بخش دیگر سخنانش با اشاره به اینکه استفاده از دلار دیجیتالی باعث افزایش کیفیت خدمت رسانی به دست کم یک پنجم شهروندان آمریکایی خواهد شد، افزایش سرعت و دقت و کارایی انجام تراکنش با استفاده از ارزهای دیجیتالی را یک موضوع مهم خواند.

این مقام بانکی آمریکایی، اطمینان یافتن از امنیت و قابل اتکا بودن ارزهای دیجیتالی را یکی از دلایل اصلی تاخیر در راه اندازی دلار دیجیتالی خواند و افزود: انتظار داریم به تدریج سهم پرداخت های دیجیتالی از کل پرداخت های مردم و شرکت ها افزایش یابد و حتما لازم است که به این نیاز پاسخ داده شود.

پیش از این و پس از مدت ها بیخبری از روند توسعه ارز دیجیتالی بانک مرکزی آمریکا، این نهاد اعلام کرده بود که در فصل تابستان یک گزارش تحقیقاتی منتشر خواهد کرد که در آن به موضوع یافتن راهکارهای حرکت رو به جلو در راه اندازی دلار دیجیتالی پرداخته خواهد شد. پیش از این جروم پاول- رییس بانک مرکزی آمریکا- گفته بود فناوری های پرداخت پیشرفت زیادی در سال های اخیر داشته اند و فدرال رزرو به دقت این موضوع را زیر نظر دارد.

برخی از مدیران بانکی آمریکا خواستار این هستند که هر چه زودتر دلار دیجیتالی راه اندازی شود اما برخی دیگر نیز معتقدند شتاب زدگی در این کار دارای معایب بیشتری در مقایسه با مزایای آن خواهد بود. این در حالی است که بانک مرکزی چین پروژه یوان دیجیتال را وارد فاز آزمایشی کرده و قرار است در جریان بازی های المپیک زمستانی سال آینده امکان استفاده از یوان دیجیتال در دنیای واقعی فراهم شود.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین