کدخبر: 23749 تاریخ انتشار

بیت کوین به سمت دومین سقوط بزرگ!

بسته شدن برخی حساب‌های ارز مجازی رسانه اجتماعی ویبوی چین باعث شد ارزش بیت کوین ۵.۳درصد طی ۲۴ ساعت کاهش یافته و به حدود ۳۵۲۲۰ دلار برسد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان به نقل از بلومبرگ، روند کاهش ارزش بیت کوین به دنبال عدم موفقیت السالوادور و شرکت اسکوئر در کاهش نگرانی سرمایه‌گذاران در مورد مخاطرات نظارتی چین بر ارزهای مجازی، ادامه پیدا کرد.

بزرگترین ارز مجازی دنیا حدود ۳۵۲۲۰ دلار در نیویورک معامله می‌شود یعنی ۵.۳ درصد کاهش در ۲۴ ساعت گذشته. روند کاهش ارزش بیت کوین برای دومین روز پیاپی به دنبال توییت ایلان ماسک مبنی بر جدایی از ارز مجازی ادامه پیدا کرده است.

ویبو، شبکه اجتماعی محبوب چین، برخی از حساب‌های ارز مجازی خود را به خاطر تخلف از قوانین و دستورالعمل‌های اجتماعی ویبو مسدود کرده است. وبیو طی سال‌های گذشته هم چندین حساب مرتبط با ارزهای مجازی را مسدود کرده بود ولی این خبر به دنبال موضع‌گیری سخت چین در روزهای اخیر علیه ارزهای مجازی باعث کاهش ارزش بسیاری از آنها شده است.

در این بین، رئیس‌جمهوری السالوادور اعلام کرد قصد دارد بیت کوین را به عنوان پول قانونی اعلام کند. این اتفاق برای نخستین بار در جهان می‌افتد.

شرکت اسکوئر هم اعلام کرد ۵ میلیون دلار برای ساخت تأسیسات خورشیدی استخراج بیت کوین در امریکا هزینه می‌کند.

آخر هفته‌ها در ماه‌های اخیر بسیار برای ارزهای مجازی تعیین‌کننده بوده است. متوسط نوسان ارزش بیت کوین در روزهای شنبه و یکشنبه در سال جدید میلادی حدود ۵.۳۵ درصد گزارش شده است.

ماسک با پست‌های خود در رسانه‌های اجتماعی، آشفتگی زیادی در بازار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به وجود آورده است. وی در توئیت خود در روز شنبه اعلام کرد: «کالاها و خدمات، اقتصاد واقعی هستند و هر شکلی از پول وابسته به آنهاست».

درست است که بیت کوین در محدوده بسیار پایینی نوسان دارد ولی ظهور عوامل مثبت بیشتر مثل اقدام السالوادور و شرکت اسکوئر می‌تواند دوباره آن را بالا ببرد.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین