کدخبر: 23745 تاریخ انتشار

مصرف هر وسیله برقی چقدر است؟

آگاهی از میزان مصرف برق هر وسیله برقی ضمن کمک به خانواده‌ها و کاربران برای انتخاب بهترین زمان مصرف، راهکاری مطمئن در پایدار ماندن شبکه برق در همه ایام سال به خصوص ایام گرم است. آیا می‌دانید هر تجهیز چقدرمصرف برق دارد؟

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، شدت مصرف انرژی در کشورمان نسبت به متوسط جهانی بسیاربالا تر است و این موضوع سبب شده تامین برق همواره به یکی از دغدغه‌های متولیان تبدیل شود درحالی که می توان با آگاهی از میزان مصرف برق هر تجهیز برقی و انتخاب زمان مناسب برای بکارگیری آن ضمن کاهش شدت انرژی تامین برق کشورمان را هموارتر کرد.

با توجه به افزایش دمای هوا، احتمال افزایش مصرف برق وجود دارد که توصیه می‌شود مشترکان از مصارف غیرضروری خودداری کنند.

علاوه بر توصیه به خودداری از مصارف غیرضروری آگاهی از میزان برقی که هر تجهیز استفاده می کند گام بسیار مهمی در مدیریت مصرف و کاهش مصارف غیر ضروراست.

کیلووات مصرف لوازم الکترونیکی که می‌توان در ساعت پیک یا اوج مصرف از مدار خارج کرد شامل سرمایش مرکزی: ۵ هزار وات، ماشین لباسشویی: ۲هزار و ۵۰۰ وات، کولر گازی: ۲ هزارو ۴۰۰ وات، ماشین ظرفشویی: ۲ هزار وات، اتو بخار: هزار و ۸۰۰ وات، سشوار: ۱ هزار و ۲۰۰ وات، اتو: ۱ هزار و ۱۰۰ وات، جاروبرقی: هزاروات، ماشین خشک‌کن لباس: هزار وات، اتو: هزار وات، سماور برقی: هزار وات، پلوپز: ۸۰۰ وات، مایکروفر: ۹۰۰ وات، کولر آبی: ۶۰۰ وات است.

سایر لوازم نیز شامل چرخ گوشت: ۵۰۰ وات، غذاساز: ۵۰۰ وات، کامپیوتر شخصی: ۲۵۰ وات، تلویزیون پلاسما ۴۲ اینچ: ۲۸۰ وات، تلویزیون معمولی: ۱۸۰ وات، چرخ خیاطی: ۱۰۰ وات، پنکه: ۸۰ وات، لامپ مهتابی: ۴۰ وات، لامپ کم‌مصرف: ۲۰ وات است که با مدیریت زمان استفاده از این وسایل ضمن کاهش مصرف می توان در قبض برق خود را نیز کاهش داد.

به گزارش ایرنا، با توجه به کاهش بارش ها در سال آبی جاری، افزایش کم سابقه دما در فصل بهار و افزایش مصرف برق، در هفته های گذشته قطعی برق در برخی شهرهای کشور اتفاق افتاد. 

این موضوع در شرایطی که آموزش‌ها مجازی است و امتحانات نیز به صورت مجازی برگزار می شود، برایخانواده ها مشکلاتی ایجاد کرد. همچنین به دلیل نیاز به برق برای مراقبت از بیماران کرونایی، می توان با مدیریت مصرف، مانع از قطعی برق در روزها و ماه های آینده شد. 

ارسال نظر

پربیننده‌ترین