کدخبر: 23741 تاریخ انتشار

تویوتا لندکروزر پرادو نسخه ویژه هفتادمین سالگرد معرفی شد

کمپانی تویوتا به تازگی نسخه ای خاص از لندکروزر پرادو را معرفی کرده که این نسخه ویژه هفتادمین سالگرد تولید این مدل است و با تغییراتی جزئی از دیگر پرادوهای جدید متمایز می شود.

به گزارش منیبان، شاسی بلند تویوتا لندکروزر پرادو نسخه ویژه هفتادمین سالگرد در سه رنگ کاملاً جدید عرضه می شود که در این رنگ ها، سبز تیره خاص ترین و چشم نوازترین است. علاوه بر این، لندکروزر پرادو در این نسخه مجهز به رینگ های جدید ۱۸ اینچی شده است و در بدنه در قسمت های آینه های کناری، حاشیه پنجره و باربند قطعات متفاوت و زیبایی را می بینیم. روی درِ عقب هم نشان هفتادمین سالگرد دیده می شود تا این خودرو متمایز از دیگر پرادوهای معمولی تویوتا باشد.

  • تویوتا لندکروزر پرادو هفتادمین سالگرد

  • تویوتا لندکروزر پرادو هفتادمین سالگرد

  • تویوتا لندکروزر پرادو هفتادمین سالگرد

  • تویوتا لندکروزر پرادو هفتادمین سالگرد

ویژگی های پرادو هفتادمین سالگرد :

درون کابین روکش چرم قهوه ای را روی صندلی ها، رودری ها، کنسول وسط و بخشی از داشبور می بینیم و کف‌پایی های مخصوص با نشان هفتادمین سالگرد در این خودرو قرار گرفته اند. این نسخه از لندکروزر پرادو برای بازار داخل  ژاپن  در نظر گرفته شده است و مجهز به پیشرانه ۲٫۷ لیتری بنزینی با نهایت قدرت ۱۶۰ اسب بخار و یا پیشرانه ۲٫۸ توربودیزل ۲۰۱ اسب بخاری می شود. هر دو پیشرانه ذکرشده با جعبه اتوماتیک ۶ سرعته هماهنگ می شوند و قدرت در هر دو نسخه به هر چهار چرخ منتقل خواهد شد.

همچنین برخی رسانه های خارجی می گویند که به احتمال زیاد کمپانی تویوتا برای برخی بازارها، این نسخه پرادو را هم با پیشرانه بنزینی ۶ سیلندر عرضه خواهد کرد. البته که هنوز اهداف صادراتی این نسل پرادو J150 اعلام نشده است.

  • تویوتا لندکروزر پرادو هفتادمین سالگرد

  • تویوتا لندکروزر پرادو هفتادمین سالگرد

معرفی تویوتا پرادو نسخه ویژه هفتادمین سالگرد، درست چند روز قبل از یکی از مهم ترین رویدادهای تویوتا انجام گرفته است. همان طور که می دانید تویوتا در این هفته از لندکروز سری ۳۰۰ به عنوان نسل جدید شاسی بلند معروف خود پرده برمی دارد.  سری ۲۰۰  لندکروزر بیش از ۱۰ سال به تولید ادامه داد و حالا پس از مدت ها انتظار نوبت به  لندکروزر سری ۳۰۰  رسیده است تا به بازار بیاید. گرچه در تصاویر جاسوسی تویوتا لندکروزر نسل جدید تفاوت بنیادین را نسبت به نسل قبل نمی بینیم، اما اطلاعات فنی لو رفته لندکروز سری ۳۰۰ نشان می دهد که با شاسی بلندی متفاوت طرف هستیم.

دو پیشرانه برای لندکروزر جدید در نظر گرفته شده که پیشرانه اول موتور ۳٫۵ لیتری توربوشارژ ۶ سیلندر خورجینی است که توان تولید نهایت قدرت ۴۰۹ اسب بخار را در دور ۵۲۰۰ دارد و نهایت گشتاور این پیشرانه به ۶۵۰ نیوتن متر در بین دورهای ۲۰۰۰ تا ۳۶۰۰  rpm می رسد. پیشرانه دیگر، موتور ۳٫۳ لیتری دیزلی است که خروجی نهایت قدرت ۳۰۲ اسب بخار (در دور ۴۰۰۰rpm) و نهایت گشتاور ۷۰۰ نیوتن متر (در دور ۱۶۰۰ تا ۲۶۰۰rpm) را ثبت می کند. بر این اساس، برای پیشرانه دیزلی ارتقای ۴۰ اسب بخاری در قدرت و ۵۰ نیوتن متری در گشتاور را داریم و پیشرانه بنزینی هم که کاملاً جدید است و این معنای خداحافظی با  پیشرانه V8  در لندکروزر را می دهد.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین