کدخبر: 23608 تاریخ انتشار

فورد موستانگ مک‌ایی، پرفروش‌ترین خودروی نروژ + عکس

موستانگ مک‌ایی به‌عنوان اولین محصول الکتریکی جدی فورد، ماه گذشته در بازار کوچک اما مهم نروژ به پرفروش‌ترین خودرو تبدیل شده است. بازار این کشور به دلیل علاقه به خودروهای الکتریکی، به‌عنوان یک آزمایشگاه برای محصولات الکتریکی خودروسازان شناخته می‌شود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، سال گذشته در نروژ برای اولین بار فروش خودروهای الکتریکی از مدل‌های درون‌سوز بیشتر شد و در ماه می امسال هم این خودروها ۶۰.۴ درصد از کل فروش خودرو در این کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

در می ۲۰۲۱ مجموعاً ۱۴,۰۶۳ دستگاه خودرو در نروژ به فروش رسیده که افزایش ۷۵ درصدی نسبت به فروش ۸ هزار دستگاهی می ۲۰۲۰ تحت تأثیر شیوع کرونا داشته است. در این ماه، موستانگ مک‌ایی با فروش ۱,۳۸۴ دستگاه، به‌طور چشمگیری تقریباً ۱۰ درصد از کل فروش خودرو در نروژ را تصاحب کرده است. فروش کراس‌اوور الکتریکی فورد در این ماه افزایش بسیار زیادی داشته است زیرا کل فروش آن در سه ماه نخست امسال تنها ۴۵ دستگاه بوده و حالا با احتساب فروش ماه می، کل فروش خودرو در چهار ماه اول امسال به ۱,۴۲۹ دستگاه رسیده است.

دومین خودروی پرفروش بازار نروژ در می امسال نیز تویوتا رافور هیبریدی با ۸۵۳ دستگاه بوده و اشکودا انیاک با ۷۹۵ دستگاه و فولکس‌واگن ID.4 با ۷۷۴ دستگاه هم در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. جالب اینکه در این ماه تسلا مدل ۳ با فروش ۵۰۴ دستگاهی، به رتبهٔ ششم سقوط کرده که این شاید نشانه‌ای از تهدید تسلا توسط خودروهای الکتریکی جدید بازار باشد. بااین‌حال، درمجموع فروش چهار ماه نخست امسال، مدل ۳ با ۳,۰۷۴ دستگاه که ۴.۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته، در رتبهٔ چهارم بازار نروژ قرار دارد. در این مدت، تویوتا رافور هیبریدی با فروش ۴,۲۱۲ دستگاه پرفروش‌ترین بوده و موستانگ مک‌ایی با ۱,۴۲۹ دستگاه در رتبهٔ یازدهم قرار دارد.

 

ارسال نظر

پربیننده‌ترین