خبر مهم به مردم درباره زمان فروش سهام عدالت

شرکت های سهام عدالت مدت‌هاست که بلاتکلیف مانده‌اند و حالا وزیر امور اقتصادی و دارایی، وعده جدیدی را در مورد اولین انتخابات هیات مدیره آنها مطرح کرده است.

خبر مهم به مردم درباره زمان فروش سهام عدالت

به گزارش منیبان به نقل از تجارت‌نیوز، وزیر امور اقتصادی و دارایی، گفته است که نخستین انتخابات هیات مدیره شرکت های سهام عدالت از آبان امسال در کشور آغاز می‌شود.

سید احسان خاندوزی در مورد نحوه بازگشایی نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت، توضیح داد: انتخابات هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت از نیمه دوم امسال برگزار می‌شود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا آیین‌نامه اجرایی نحوه برگزاری انتخابات نهایی شده است؟ گفت: منتظریم شورای عالی بورس در جلسه آینده، آیین‌نامه اجرایی برگزاری انتخابات شرکت های سهام عدالت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به تصویب نهایی برساند.

وی گفت: از مهرماه به اجرای آیین‌نامه اجرایی شرکت‌های سرمایه‌گذاری اقدام می‌کنیم و از آبان و آذر امسال نیز، اولین انتخابات هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، هم به شکل حضوری و هم به شکل الکترونیکی برگزار می‌شود.

به گزارش فارس، از سال 1399 که شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی وارد بورس شدند، بعد از هجوم مردم برای فروختن سهام خود و همچنین ریزش بازار، ارزش سهام این شرکت‌ها به زیر ارزش اسمی افت کرد. در ادامه، نهاد ناظر اقدام به بستن نمادهای معاملاتی شرکت های سهام عدالت کرد که تاکنون همچنان بسته مانده است. بسیاری از سهامداران خواستار بازگشایی نمادهای معاملاتی سهام عدالت هستند.

ت ت
کدخبر: 175678 تاریخ انتشار
اخبار روز سایر رسانه ها
    در رسانه های دیگر بخوانید
    ارسال نظر

    پربیننده‌ترین
    اخبار اقتصادی سایر رسانه ها