پشت پرده هجوم مردم برای خرید دلار!

بازار سکه هم از ۲۹ میلیون تومان پایین‌تر نیامد تا باوجود کاهش قیمت دلار شاهد مقاومت سکه در برابر نزول باشیم.

پشت پرده هجوم مردم برای خرید دلار!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، بازار ارز  روز چهارشنبه کار خودش را با تاخیر شروع کرد. اینترنت که قطع شد یکسری تالارها در فضای مجازی دیرتر قیمت دادند.

قیمت دلار در هرات و تهران

در مجموع دلار هرات در بازار بالاتر از مرز ۴۸ باز شد اما تا ۴۷ هزار تومان پایین آمد و در نهایت هم حول مقاومت ۴۷ هزار و ۸۰۰ تومان نوسان داشت.

در بازار تهران هم  قیمت دلار  کمتر از بازار هرات در حال معامله است. قیمتی که در بازار غیررسمی عنوان می‌شود بین ۴۶ هزار و ۳۰۰ تا ۴۷ هزار و ۲۰۰ تومان است.

با این حال فاصله  قیمت دلار  بازار و دلار رسمی بیشتر از روزهای قبل شده است. همین فاصله موجب شده بود مقابل صرافی‌ها، چه در میرداماد و چه در فردوسی صف‌های پرتراکمی شکل بگیرد.

سریع‌ترین پاسخی که معامله‌گران می‌دادند افزایش شکاف بین بازار رسمی و آزاد را دلیل این صف‌ها می‌دانستند.

باتوجه به سقف سهمیه ۲۰۰۰ تایی، مابه‌التفاوت شکاف نزدیک به ۹ میلیون تومان می‌شود. یکسری از معامله‌گران بودند که با وجود این تفاوت در اصالت صف‌ها تردید داشتند.

آن‌ها مدعی بودند صف‌ها محصول نمایش صراف‌هاست تا از این طریق به بانک مرکزی نشان دهند با این نهاد هم‌راستا حرکت می‌کنند. آن‌ها برای ادعای خودشان یکسری نشانه بیان می‌کردند.

اولین نشانه، اینکه به خیلی از کسانی که در صف بودند دلاری نرسید. آن‌ها مدعی بودند این صف‌ها بهانه‌ای است که صراف‌ها دلار را فقط به خودی‌ها برسانند.

دوم، طبق اعلام بانک مرکزی سقف سهمیه ۲۰۰۰ تا تعیین شده، اما یکسری از صف‌نشینان مدعی بودند ساعت‌ها مقابل معدود صرافی‌ها به امید خرید ۵۰۰۰ دلار در صف بودند ولی سهمیه ۲۰۰۰تا را دریافت نکردند.

درواقع به ادعای آن‌ها صاحب صرافی اول قول ۵۰۰۰ تا را داده بود اما تعهد ۲۰۰۰تا را هم به انجام نرسانده بودند. 

ت ت
کدخبر: 145125 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها