چگونه از بورس کالا خودرو بخریم؟

​چند ماهی است که بورس کالا به طور منظم شاهد عرضه خودروست؛ عرضه‌هایی که با فاصله قیمت زیاد نسبت به بازار آزاد کشف قیمت می‌شود و تا کنون سود زیادی را نصیب شرکت‌ها و خریداران کرده است. اما چگونه باید از بورس کالا خودرو خرید.

چگونه از بورس کالا خودرو بخریم؟
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، متقاضیان خرید خودرو از بورس کالای ایران باید توجه داشته باشند که کلیه مراحل اخذ کد معاملاتی، ثبت درخواست خرید و شرکت در فرآیند حراج، کاملا رایگان بوده و صرفا از طریق کارگزار خریدار انجام می شود. همچنین کل فرآیند خرید خودرو در مدت زمان بسیار اندکی انجام می شود که در نوشتار زیر روند خرید خودرو از بورس کالا را مرور می کنیم.

همه مصرف کنندگان خودرو در سراسر کشور که دارای شرایط خرید خودروی صفر از کارخانه خودروسازی طبق اطلاعیه های بورس کالا هستند امکان خرید خودرو از بورس را دارند. فقط کافیست با حدود ۱۰ دقیقه زمان، در سامانه صدور کد آنلاین بورس کالای یکی از شرکت های کارگزاری ثبت نام کرده و در پایان یک حساب وکالتی بورس کالا در یکی از بانک های عامل باز کنند.

البته برخی بانک ها امکان گشایش حساب وکالتی بورس کالا را به صورت الکترونیکی فراهم کرده اند و در برخی بانک ها نیز خریدار باید یک بار به صورت حضوری مراجعه کند. متقاضی باید پس از وارد کردن حساب وکالتی خود در سامانه مذکور و واریز مبلغ پیش پرداخت خرید خودرو در این حساب، اقدام به ثبت سفارش خودروی مورد علاقه خود کند.

در این بخش نیز خریدار باید مبلغی که حاضر است تا آن سقف برای خرید خودرو رقابت کند را در سامانه ثبت کرده و در انتظار روز معامله باشد. کل فرآیند خرید همین است و هر فردی با یک بار اخذ کد معاملاتی و گشایش حساب وکالتی، اگر موفق به خرید خودرو طبق رقم پیشنهادی خود نشد، تنها ظرف چند دقیقه باید برای عرضه بعدی حساب وکالتی خود را شارژ کرده و ثبت سفارش را انجام دهد.

به این ترتیب کلیه این مراحل کاملا رایگان بوده و تنها بخشی که خریدار باید مبلغی را آن هم در حساب خود واریز کند، مربوط به واریز مبلغ پیش پرداخت خرید خودروی مورد نظر در حساب وکالتی است تا در صورت نهایی شدن خرید، اقدام به تکمیل مابقی مبلغ خودرو در حسابش کند.

ت ت
کدخبر: 130833 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها