واریزی جدید دولت برای فرهنگیان از امروز

شنیده‌ها حاکیست وزیر آموزش و پرورش و معاونینش چند روزی است که از طریق سازمان برنامه و بودجه پیگیر پرداخت حقوق آبان و مزایای رتبه‌بندی معلمان هستند.

 واریزی جدید دولت برای فرهنگیان از امروز
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، سیدمسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه ۴ آبان امسال اعلام کرد: تاکنون احکام معلمان توسط آموزش‌ و پرورش صادر نشده که به‌محض صدور احکام افزایش حقوق لحاظ خواهد شد و حتی منابع مورد نیاز در خزانه برای اجرای این کار در نظر گرفته شده است.

میرکاظمی با بیان اینکه اعتبار موردنیاز جهت رتبه‌بندی معلمان در نظر گرفته ‌شده که پس از صدور احکام معلمان در سقف بودجه پرداخت خواهد شد، تصریح کرد: امیدواریم اجرای این طرح علاوه بر کمک به بهبود معیشت معلمان عزیز به بهبود سطح کیفیت آموزش در مدارس نیز منجر شود.

وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده است که احکام رتبه‌بندی با عنوان رتبه آموزشیار معلم و احکام ترمیم حقوق را صادر کرده است؛ اکنون باید دید آیا سازمان برنامه و بودجه به وعده‌اش عمل می‌کند و امروز اعتبار مورد نیاز حقوق آبان و مزایای رتبه‌بندی را تخصیص می‌دهد؟/ فارس

واریزی یک میلیونی به اضافه فوق العاده رتبه بندی حقوق معلمان

یوسف نوری امروز در حاشیه نشست شورای معاونان امور مجلس دستگاه‌های اجرایی کشور اظهار داشت: ترمیم حقوق فرهنگیان براساس قانون انجام می‌شود و علاوه بر حق اولاد که نرخ ثابت است، افزایش یک میلیون تومان به اضافه مزایای رتبه اول آموزشیار معلم برای همکاران مشمول قانون رتبه‌بندی صادر شده است.

وی افزود: همکاران احکام قطعی فرهنگیان را صادر می‌کنند، مجوزی گرفتیم که ابتدا احکام اصلی صادر شود و سپس لکه گیری و بررسی‌های نهایی صورت گیرد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ۹۷۰ هزار نفر شامل این رتبه‌بندی می‌شود، همکاران شبانه روز مشغول بررسی این احکام هستند.

نوری درباره فروش املاک مازاد آموزش و پرورش گفت: فروش املاک مازاد برای تبدیل به احسن است. یک سری املاک مازاد داریم و قانون هم به ما اجازه داده که تغییر کاربری حتی به تجاری بدهیم و هزینه‌ آن پس از فروش برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام با اولویت اتمام طرح‌های خیران بکارگرفته شود.

وی افزود: این املاک مازاد در جایی که آموزش و پرورش به آن نیاز ندارد و با تاکید و اولویت اینکه مدرسه نیستند، تغییر کاربری می‌دهند همچنین ۶هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های خیران نیاز داریم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه خیرین توجه ویژه‌ای به آموزش و پرورش دارند، ادامه داد: علاوه بر هزینه مورد نیاز برای تکمیل طرح‌های خیرساز، تعدادی هم طرح جدید آغاز شده که با توجه به محدودیت منابع می‌توان گفت که با ۶ هزار میلیارد تومان مصوب قانون بودجه و چهار هزار میلیارد تومان سفرهای استانی، مبلغی حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان به این موضوع اختصاص داده می‌شود.

نوری یادآورشد: املاک مازاد آموزش و پرورش شناسایی شده و باید مجوز تغییرات را از دولت بگیریم و به مرحله فروش برسد. سپس پول به خزانه برود و در این طرح‌ها هزینه کنیم.

وی عنوان کرد: اگر اعتبار برسد امسال هم کمی بیشتر از ۱۴ هزار کلاس درس را تا اسفند تکمیل خواهیم کرد.

رتبه‌بندی مدارس، تکلیفی در سند تحول بنیادین

وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه‌بندی مدارس اظهار داشت: رتبه بندی مدارس مورد تاکید سند تحول بنیادین است که باید انجام شود.

نوری افزود: سه گروه مشغول بررسی هستند؛ شورای عالی آموزش و پرورش شاخص‌ها را شناسایی می‌کند، مرکز سنجش در زمینه الگویی کار می‌کنند که مبتنی بر مبادی سند تحول بنیادین است و پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش، پژوهش میدانی انجام می‌دهد و پس از تلفیق این سه اقدام، الگوی رتبه بندی مدارس تراز سند تحول بنیادین ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه رتبه‌بندی براساس شاخص‌های کل مدرسه صورت می‌گیرد، گفت: مدرسه در افق چشم انداز سند یک سری تکلیف برای آن مشخص شده است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: ۹۰۰ هزار همکار فرهنگی در مدرسه هستند بنابراین رتبه بندی مدارس مهم‌ترین گام است که براساس ارتباط در درون و تعاملات با بیرون به خصوص اولیا نتایج و پیامدهایی دارد و باید مورد توجه قرار گیرد.

استخدام سرایدار خدمتگذار در آموزش و پرورش

نوری درباره استخدام امسال معلمان در آموزش و پرورش توضیح داد: جذب امسال معلم در دانشگاه فرهنگیان از روش‌های متنوع در اساسنامه دانشگاه و مصوبه ۸۳۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام می‌شود.

وی درباره جذب سرایدار خدمت‌گذار گفت: تغییراتی برای حقوق این افراد ایجاد شد و امسال هم مشمول افزایش شدند اما پایه حقوقی آنها بسیار ضعیف و تعداد آنها هم بسیار کم است که برای تامین سرایدار خدمت‌گذار، مجوزهایی باید گرفته شود.

ت ت
کدخبر: 123162 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها