5 ویژگی شاخص افرادی که در دوره mba ثبت نام می‌کنند

چه کسانی در دوره mba ثبت نام می‌کنند؟ ویژگی‌های این افراد چیست؟ آیا فرقی می‌کند که در کدام موسسه و آموزشگاه، دوره‌های مدیریت کسب و کار را بگذرانیم؟ برای ثبت نام در دوره‌های رشته mba و دوره حسابداری به کجا مراجعه کنیم؟ در این مطلب به تمامی سوالات شما در رابطه با ثبت نام رشته mba و مدرک mba پاسخ می‌دهیم.

5 ویژگی شاخص افرادی که در دوره mba ثبت نام می‌کنند

چه کسانی در دوره mba ثبت نام می‌کنند؟ ویژگی‌های این افراد چیست؟ آیا فرقی می‌کند که در کدام موسسه و آموزشگاه، دوره‌های مدیریت کسب و کار را بگذرانیم؟ برای ثبت نام در دوره‌های رشته mba و دوره حسابداری به کجا مراجعه کنیم؟ در این مطلب به تمامی سوالات شما در رابطه با ثبت نام رشته mba و مدرک mba پاسخ می‌دهیم. 

 دوره mba

چرا باید دوره mba را بگذرانیم؟

دوره mba، دوره‌ای برای مدیران است. اگر به دنبال شغل‌های مدیریتی هستید و هنوز آموزشی ندیده‌اید یا به دنبال ارتقای شغلی هستید، دوره‌های مدیریت کسب و کار یا mba می‌تواند برای شما مناسب باشد. مدیریت سازمان، اداره، شرکت یا هر جای دیگر، به دانش عمومی مدیریتی نیاز دارد. شما باید بدانید که در برابر موانع، مشکلات، ایرادات، ابهامات، ریسک‌ها و اتفاقات مختلف، چگونه برخورد کنید. برای بیرون نگه داشتن کسب و کار از بحران‌های پیش‌رو، باید توانایی یک مدیر را پیدا کنید و ماهر شوید. 

مثلا اگر به دنبال مدیریت واحد مالی هستید، تنها گذراندن دوره حسابداری و مالی نمی‌تواند برای شما مناسب باشد. اگرچه با این دوره‌ها شما حسابدار می‌شوید اما نمی‌توانید ادعای مدیریت واحد مالی را داشته باشید. در مقابل می‌توانید با دوره‌هایی مانند آموزش حسابداری و mba مالی، برای مدیریت واحدهای حسابداری، آماده شوید. 

 

دوره mba مناسب چه کسانی است؟

دوره mba مناسب کیست؟ افرادی که در دوره‌های مدیریت کسب و کار ثبت نام می‌کنند، چه ویژگی‌هایی دارند؟ در ادامه با 5 ویژگی افراد مناسب رشته mba آشنا می‌شویم.

  • افرادی اعتماد به نفس زیادی دارند و مشتاق حضور در بازار کار هستند

حضور در بازار کار mba به اعتماد به نفس و اشتیاق زیادی نیاز دارد. بدون انگیزه مدیریت کسب و کار و توان ذهنی مدیریت تیم‌های مختلف، نمی‌توانید در رشته mba موفق شوید. بنابراین اگر توان رهبری و مدیریت تیم را در خود نمی‌بینید، دور کار mba را خط بکشید. 

داشتن مدرک MBA می‌تواند باعث ارتقای شغلی شما شود

  • افرادی که به دنبال ارتقای شغلی هستند

افرادی در دوره‌های مدیریت کسب و کار و mba ثبت نام می‌کنند که به دنبال ارتقای شغلی و گرفتن مشاغل مدیریتی هستند. اگر فکر می‌کنید که جایگاه فعلی‌تان برای شما مناسب است، وقتتان را با گذراندن سرفصل‌های mba هدر ندهید. کسانی که به فکر تحصیل در رشته mba هستند که به مشاغل بالاتر و درآمد بیشتر، فکر می‌کنند.

  • افرادی که به دنبال مدیریت بهتر یا راه اندازی کسب و کارشان هستند

به دنبال راه اندازی کسب و کار شخصی هستید و چیزی از مدیریت آن نمی‌دانید؟ رشته mba گزینه مناسبی برای شماست. با شرکت در کلاس‌های mba می‌توانید با نحوه مدیریت بحران‌ها، اتفاقات و بخش‌های مختلف یک سازمان، آشنا شوید. حتی اگر کسب و کار شخصی دارید و به بحران خورده‌اید، مدیریت mba می‌تواند به شما برای برون رفت از این مشکلات کمک کند. 

  • افرادی که به دنبال ارائه مشاوره و راهنمایی دیگران هستند

دوست دارید به عنوان مشاور در کسب و کارهای مختلف کار کنید؟ دوره‌های مدیریت کسب و کار می‌تواند نقطه مهمی در کار شما باشد و توانایی و مهارت شما در شناسایی فرصت‌ها و چالش‌های کسب و کار، بیشتر کند. مثلا برای مشاوره سرمایه گذاری و مالی، دوره حسابداری و دوره مدیریت Financial ام بی ای، به شما پیشنهاد می‌شود که هم شما را با اصول اولیه مالی و حسابداری آشنا می‌کند و هم بحران‌ها و ریسک‌های موجود را به شما می‌شناساند. 

مدرک MBA یک مزیت رقابتی برای شما در مقابل رقبای شغلی‌تان محسوب می‌شود

  • افرادی که به دنبال توسعه برند شخصی با مدرک دوره mba هستند

در سطر بالا، مثالی از واحد مالی آوردم. گذراندن دوره حسابداری، برای کسی که می‌خواهد به عنوان حسابدار، حسابدار ارشد یا مدیر حسابداری مشغول به کار شود، مناسب است. اما این فرد هنوز هم برای مدیریت واحد حسابداری، مناسب نیست. برند شخصی و هویت شغلی شما را مدارک علمی بالاتر یا تجارب کاری بیشتر، مشخص می‌کند. با داشتن مدرک دوره mba مالی می‌توانید برند شخصی خودتان را تقویت کنید و فرصت‌های بیشتری را در بازار به دست بیاورید.

این مثال، یک نمونه کوچک از اثری است که mba روی هویت کاری شما می‌گذارد. شرکت‌ها و مجموعه‌های کوچک و بزرگ، برای مدیریت به کسانی اعتماد می‌کنند که توانایی و مهارت خود را در دنیای واقعی نشان داده باشند. بنابراین می‌توانید به گذراندن رشته mba برای ارتقای شغلی، تقویت پرسونال برندینگ و گرفتن فرصت‌های بهتر، فکر کنید. 

 

ثبت نام در دوره mba آموزشگاه حسابداری پکت

شرکت در دوره mba حسابداران خبره می‌تواند بهترین گزینه برای کسانی باشد که به دنبال یک مجموعه و موسسه خوب با مدرک معتبر هستند. آموزشگاه حسابداری پکت، برگزار کننده انواع دوره‌های مدیریت کسب و کار و ارائه دهنده معتبرترین مدارک و گواهینامه‌های علمی از طرف انجمن حسابداران خبره و دانشگاه صنعت نفت است. مدرک دوره‌های mba زیر نظر وزارت علوم صادر می‌شود و قابلیت ترجمه هم دارند. 

در آموزشگاه حسابداری پکت، علاوه بر دوره‌های مدیریت، دوره حسابداری مقدماتی، پیشرفته و ویژه بازار کار هم برگزار می‌شود که می‌توانید بسته به نیاز، در هر کدام از آن‌ها ثبت نام کنید. شرکت در کلاس‌های آنلاین و حضوری پکت به شما کمک می‌کند تا از کمترین فرصت‌ها، بیشترین استفاده را ببرید. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید یا با شماره تلفن موسسه پکت (تلفن 42294-021) تماس بگیرید. 

آدرس مرکز حسابداران خبره: خیابان کریم‌خان، خیابان استاد نجات‌الهی جنوبی (گذر صنایع دستی)، بین سپند و شاداب، کوچه نوید، پلاک 23

ت ت
کدخبر: 122231 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها