زنان باردار در استان یزد بیمه می‌شوند

مدیرکل بیمه سلامت یزد از اجرای طرح جدید حمایت بیمه ای در این استان خبر داد و گفت: از این پس زنان باردار در ا ین استان می‌توانند بیمه شوند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان از یزد؛ محمد دریجانی، مدیرکل بیمه سلامت یزد، با بیان این‌که بالغ بر ۸۵ هزار نفر در استان یزد تحت پوشش بیمه سلامت همگانی رایگان هستند، اظهار کرد: بیمه سلامت استان نسبت به دیگر سازمان‌های بیمه‌گر در وضعیت بهتری قرار گرفته است.

وی افزود: بر اساس قانون بیمه سلامت همگانی باید در مراکز دولتی ارائه خدمت کند و در همین راستا خوشبختانه در تمامی مراکز دولتی این دفترچه‌ها هم در حوزه سرپایی و هم در حوزه بستری قابل اعتبار است.

دریجانی در ادامه با بیان این‌که دفترچه بیمه سلامت ایرانیان در تمامی مراکز دولتی و خصوص دارای اعتبار است، گفت: دفترچه‌های بیمه سلامت هیچ‌گونه فرقی نکرده و به‌صورت رایگان در مراکز دولتی دارای اعتبار است و بیمه سلامت به مردم ارائه خدمات می‌دهد.

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد ارائه خدمات بیمه‌ای برای زنان باردار، تصریح کرد: زنان بارداری که بیمه نیستند با مراجعه به اداره کل بیمه سلامت استان یا اداره بیمه شهرستان و ارائه مدارک لازم می‌توانند به صورت رایگان بیمه می‌‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: بعد از بیمه شدن می‌توانند از خدمات دوران بارداری و زایمان استفاده کنند و همچنین بلافاصله بعد از تولد فرزند آنها نیز به مدت یک سال بیمه خواهد شد.

دریجانی در  پایان ارائه خدمات بیشتر و بهتر به شهروندان را اولویت بیمه سلامت دانست و بیان کرد: این طرح که در آن طی کمتر از یک ساعت بیمه نامه زنان فعال می‌شود، زایمان طبیعی و سزارین را پوشش می‌دهد.

کدخبر: 91707 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین