بازگشایی 44 محور برون شهری سیل زده

مدیر کل امور عملیات راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از بازگشایی 44 محور برون شهری مسدود شده در پی سیل اخیر خبر داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ غلامعباس بهرامی نیا گفت: از دوشنبه سوم مرداد با آغاز بارش‌های گسترده در کشور 23 محور شامل 13 محور شریانی و 10 محور غیر شریانی و 350 محور روستایی در کشور مسدود شده که تاکنون 44 محور بازگشایی شده است.

 

مدیر کل امور عملیات راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به این‌که 2203 راهدار در قالب 225 گروه راهداری در این مدت به صورت شبانه‌روزی برای بازگشایی مسیر و امداد امداد رسانی به ترددکنندگان در جاده‌ها مشغول فعالیت بوده اند، افزود: برای اجرای عملیات راهداری در این مدت از 2135 دستگاه ناوگان راهداری سبک و سنگین استفاده شده است.

بهرامی نیا درباره میزان خسارت به راه‌های کشور و بنا‌های فنی محور‌ها گفت: سیل اخیر به 2000 کیلومتر راه و 500 دستگاه انواع بنا‌های فنی در راه‌های کشور خسارت زده است.

او با بیان این‌که از دوشنبه سوم مرداد تاکنون 4000 متر مکعب ریزش برداری در طول راه‌ها انجام شده است، میزان برآورد اولیه خسارت به راه‌های برون شهری کشور را 6000 میلیارد ریال بیان کرد.

مدیر کل امور عملیات راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارش‌های گسترده و احتمال وقوع مجدد سیل، از هموطنان و کاربران جاده‌ای درخواست می‌شود قبل از سفر‌های جاده‌ای، شرایط راه‌ها و پیش بینی شرایط جوی محور‌های مواصلاتی را از سامانه 141 این سازمان دریافت کنند.

ت ت
کدخبر: 99977 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها