سیل دو پارک تهران را تعطیل کرد

به علت بارش باران و احتمال جاری شدن سیل بوستان‌های جنگلی کوهسار و جوانمردان تعطیل شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، محمد باقر فرهند در این باره گفت: طبق پیش بینی هواشناسی احتمال بارندگی و جاری شدن سیل در ساعات عصرگاهی و شامگاهی وجود دارد به همین منظور بوستان‌های جنگلی جوانمردان و کوهسار تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

او با یاداوری حادثه سیل در منطقه امامزاده داود (ع) نیز گفت: عملیات جستجو و لایروبی محل حادثه همچنان ادامه دارد. بر اثر سیل پنجشنبه شب در منطقه امامزاده داود (ع) تهران تاکنون ۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۹ نفر مصدوم شده اند.

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه پنج تهران با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر مهیا بودن شرایط برای وقوع بارش‌های رگباری به طور لحظه‌ای شدید گفت: در ارتفاعات و دامنه‌ها پیش‌بینی وزش باد شدید و خیلی شدید (خیزش گردوخاک در نواحی غربی و نیمه جنوبی استان) ، احتمال وقوع رعد و برق و تگرگ در مناطق مستعد (بویژه ارتفاعات) طی بازه پنجشنبه تا شنبه هفته آینده (بویژه طی ساعات بعدازظهر، عصر و شب) را شاهد هستیم.

او توضیح داد: در منطقه پنج، رود دره ، کانال و مسیل‌هایی از جمله رود دره فرحزاد، کانال شهید باکری،کانال میان رود، رود کن و دره زر نو واقع شده که با توجه به لزوم آمادگی منطقه در خصوص سیلاب‌های احتمالی، لایروبی را از حدود ۱۰ روز پیش شروع کردیم. همچنین از نواحی نیز خواستیم نهرهای کوچک مقیاس هم بازدید شود و در صورت لزوم با تجهیزات مکانیزه و ماشین آلات سنگین لایروبی و نهر شویی صورت بگیرد تا شهروندان عزیز دچار مشکل نشوند.

فرهند نسبت به وقوع سیلاب به شهروندن هشدار داد و از مردم خواست از استقرار در بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و نیز تردد از بستر دره‌ها جدا خودداری و از هرگونه استقرار جلوگیری شود؛ همچنین از سفر به ارتفاعات اجتناب شود و با توجه به خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا بویژه در نواحی غربی، مرکزی و نیمه جنوبی استان بدلیل وزش باد شدید و خیلی شدید از ترددهای غیر ضروری خودداری شود.

کدخبر: 99661 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها