احتمال وقوع سیل در حاشیه رودخانه‌های تهران

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران در خصوص تشدید سامانه بارشی و احتمال طغیان رودخانه‌ها و جاری شدن سیلاب و رواناب طی روز‌های پایانی هفته هشدار داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛"رضا کیایی پور"  گفت: با توجه به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی، از روز چهارشنبه پنجم مرداد تا روز جمعه هفتم مرداد ماه، با فعالیت سامانه بارشی همرفتی به ویژه در نیمه شمالی و ارتفاعات استان تهران مواجه هستیم که این امر احتمال بارش رگبار و باران‌های سیل آسا و وقوع سیلاب و رواناب در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها را در پی خواهد داشت.

او با اشاره به اینکه علاوه بر رگبار‌های شدید باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و تگرگ از دیگر مخاطرات جوی مورد انتظار این سامانه اعلام شده است، تصریح کرد: به‌طور کلی ماهیت بارش‌های تابستانه در ایران رگباری است به نحوی که گاهی ممکن است حجم زیادی از بارش در زمان بسیار کوتاهی ببارد و منجر به وقوع سیلاب‌های مقطعی و خطرناک شود.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت با اشاره به سیلاب‌های اخیر در چند استان کشور و اظهار تأسف از جان باختن تعدادی از هموطنانمان در جریان سیل استهبان، تصریح کرد: از شهروندان گرامی درخواست داریم برای حفظ جان خود و عزیزانشان، هشدار‌ها را جدی گرفته و از اتراق و تردد در حاشیه روخانه‌ها و مسیل‌ها جداً خودداری کنند تا دیگر شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.

کدخبر: 99507 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها