لایروبی و پاکسازی نزدیک به 5 هزار متر طول کانال و انهار جنوب شهر

سرپرست شهرداری منطقه 19 از لایروبی و پاکسازی بیش از 4 هزارو 700 متر طول از انهار، کانال ها و حوضچه های رسوب گیر این منطقه طی یک ماه اخیر با هدف ارتقای نگهداشت شهر، پاکیزگی و نظافت معابر خبر داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ علیرضا جعفری، سرپرست شهرداری منطقه 19 در خصوص این خبر گفت: در همین راستا اکیپ های ویژه به صورت روزانه تمامی شبکه‌های اصلی و فرعی جمع آوری آب های سطحی، کانال ها، انهار روباز و روبسته و 58 متر مکعب حوضچه های زباله گیر  را با رعایت مسائل زیست محیطی پاکسازی و لایروبی می کنند.

او با اشاره به وجود بیش از 35 هزار متر طول کانال در این محدوده افزود: به همین منظور طی ماه اخیر نسبت به لایروبی سنتی کانال های شقایق،کاظمی،میثاق،دانشگاه( زیر گذر تندگویان)، سعادتی،پل شکوفه،آزادگان ،میدان ثارالله، و لایروبی مکانیزه حوضچه های لقمان، نسیم،صمدی، کاوه، ماهان، رحمان و عیسی بیگلو با حضور 15 کارگر با تجهیزات  ایمنی انجام شده است .

این مسئول ضمن درخواست از شهروندان به رعایت نظافت در معابر و پیشگیری از رها کردن زباله در انهار که باعث ایجاد مانع در جریان آب خواهد شد بیان کرد: حجم عملیات لایروبی روزانه اکیپ لایروبی اداره مسیل ها و قنوات معاونت خدمات شهری و محیط زیست به طور میانگین 500 تا 1000 متر طول است .ضمن اینکه پایش و بازرسی از کانال های منطقه در پایان هر فصل انجام می پذیرد.

کدخبر: 99299 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین