اعدام عامل وحشیانه‌ترین کشتار دسته جمعی+عکس

رسانه‌های محلی گزارش دادند که ژاپن مردی را که در سال 2008 در منطقه خرده فروشی لوازم الکترونیکی آکیهابارا توکیو به قتل 7 نفر در یک حمله ی ناگهانی به مردم محکوم شده بود، اعدام کرده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ کاتو در 8 ژوئن 2008 با پیاده شدن از کامیون و چاقو زدن بی رویه به مردم به حمله خود ادامه داد و به پلیس گفت: "من برای کشتن مردم به آکیهابارا آمدم" وی در مدت کوتاهی دستگیر شد.

پلیس گفت که او سفر خونین خود به آکیهابارا را از طریق تلفن همراه خود، از طریق تابلوهای اعلانات آنلاین، مستند کرده است، جایی که او از پشت فرمان یک کامیون احساس تنهایی و بی ثباتی شغلی می کند.

کاتو پسر یک کارگر بانکی در استان آئوموری در شمال ژاپن است که طبق گزارش‌ها در امتحانات ورودی دانشگاه مردود شد و در نهایت به عنوان مکانیک آموزش دید.

دادستان ها گفتند که اعتماد به نفس کاتو زمانی متزلزل شد که زنی پس از ارسال عکس خود با او از چت آنلاین با او دست کشید.

کاتو در جریان محاکمه خود در نامه ای به راننده تاکسی 56 ساله ای که در اثر چاقو زخمی شده بود ابراز پشیمانی کرد.

این حمله بدترین کشتار دسته جمعی در ژاپن در سال های اخیر است و کاتو در سال 2011 به اعدام محکوم شد و دادگاه عالی این حکم را در سال 2015 تایید کرد.

اعدام کاتو اولین بار در ژاپن در سال جاری پس از اعدام سه محکوم در دسامبر 2021 است .

ژاپن یکی از معدود کشورهای توسعه یافته ای است که مجازات اعدام را حفظ کرده است و حمایت عمومی از مجازات اعدام علیرغم انتقادهای بین المللی به ویژه از سوی گروه های حقوق بشر همچنان بالاست.

احکام اعدام با چوبه دار اما اغلب مدت ها پس از صدور حکم اجرا می شود.

کدخبر: 99170 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین