اجرای مشوق‌های کارفرمایی با هدف تثبیت شغل معلولان

سرپرست دبیرخانه اشتغال سازمان بهزیستی، گفت: تثبیت شغل یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی است که برای مددجویان بهزیستی به ویژه معلولین باید دیده شود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ سید محمد حسن صافی،  سرپرست دبیرخانه اشتغال سازمان بهزیستی گفت: سازمان بهزیستی ایجادکننده اشتغال نیست بلکه تسهیل‌کننده آن است، اما در میان ۱۵۰ وظیفه که سازمان بهزیستی وارث کاستی‌ها و نا‌کارآمدی‌های بخش‌های دیگر حاکمیت است در حوزه اشتغال هم این مشکل وجود دارد.

او گفت: در واقع موتور تولید آسیب در جای دیگر فعال می‌شود. سرریز این آسیب‌ها وارد سازمان بهزیستی می‌شود که در سطح ملی این موضوع باید پیگیری و سیاست‌های آسیب‌زایی که برای اقشار مختلف اتفاق افتاده شناسایی شود.

سرپرست دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی عنوان کرد: در حوزه اشتغال هدف توانمندسازی جامعه هدف است؛ چون بهزیستی ایجادکننده شغل نیست بلکه تسهیل‌گر است.

صافی بیان کرد: از ظرفیت فنی‌وحرفه‌ای در بخش دولتی و مراکز آزاد و ظرفیت خیرین که یک ظرفیت بی‌نهایت است همچنین از ظرفیت مکان‌هایی که تولید و ایجاد مهارت می‌کنند در راستای توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی باید استفاده شود.

او گفت: سازمان بهزیستی باید بتواند بخشی از جامعه تحت پوشش خود را که امکان اشتغال دارد توانمند بکند و این افراد را به سطحی از سواد اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی برساند که خود دستگیر و کارآفرین شوند.

سرپرست دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی با بیان اینکه ۶۱ هزار و ۱۱۹ نفر در سال قبل تعهد وجود داشته که برای آن‌ها در سازمان بهزیستی تسهیل‌گری کنیم، افزود: ۱۰۲ درصد ایجاد اشتغال شده که این توأمان با تثبیت شغل بوده است و بحث تثبیت یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی است که برای مددجویان بهزیستی به ویژه معلولین باید دیده شود.

او با بیان اینکه پایداری و تثبیت شغل یکی از مواردی است که به ویژه برای معلولین به علت شرایط خاصشان دارای چالش است، گفت: در این راستا در ماده ۱۲ و ۱۳ بحث پرداخت حق بیمه کارفرمایی و خویش‌فرمایی و جبران کارایی معلولین دیده شد که در واقع سقف بیمه کارفرما به او داده می‌شود که یک مشوق باشد و این مشوق از ۳۰ تا ۵۰ درصد متناسب با شرایط معلولیت تا ۵ سال به کارفرما داده می‌شود.

سرپرست دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور گفت: بهزیستی تسهیلگر اشتغال جامعه هدف است که با همکاری سایر سازمان‌ها ارائه خدمت می‌کند و باید برنامه‌های نظارت و بازدید به صورت دقیق تدوین شود همچنین موسسات خیریه اشتغال و شرکت‌های دانش بنیان توسعه یابند.

ت ت
کدخبر: 99156 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها
  • سیاست دولت استفاده از ابزارهای مهمی همچون گازسوز کردن خودروهاست و برنامه ای برای افرایش قیمت بنزین برای امسال را ندارد.