چرا بعضی ها هرکاری می‌کنند پولدار نمی‌شوند؟

در کشوری مثل کشور ما، با فرصت‌هایی که پیش رویمان است، چرا فقط تعداد کمی از افراد هستند که با استقلال مالی بازنشسته می‌شوند؟ اخیرا پاسخ این سوال را پیدا کرده‌ایم.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ ممکن است سوال‌های این چنینی را بارها از خودتان پرسیده باشید. چرا من ثروتمند نمی‌شوم؟ چرا در کشور ما تعداد کسانی که می‌توانند ثروتمند باشند زیاد نیست؟ آیا تا به حال به پاسخ درستی در این زمینه رسیده‌اید؟

عوامل بسیاری وجود دارد که تعیین می‌کند که آیا در مدیریت پول موفق هستید یا خیر اما از این عوامل، عادت‌ها و صفات شخصی شما شاید بزرگ‌ترین باشند.

اولین دلیل، خود شما

شاید مهم‌ترین دلیلی که یک فرد، فرد پولداری نیست، خود او باشد. معمولا این فرد در خانواده‌ای معمولی بزرگ شده که هیچ فرد ثروتمندی را در کنار خود ندیده است. افرادی که این فرد را از کودکی تا بزرگسالی احاطه می‌کنند، افراد پولداری نیستند. او به مدرسه می‌رود، سال‌ها بعد وارد محیط کار می‌شود و در همه این سال‌ها فرد ثروتمندی را ملاقات نمی‌کند.

با این اوصاف اولین دلیل ثروتمند شدن را می‌توانیم در وجود خودمان بیابیم. چون هیچ‌وقت با فردی ثروتمند سروکار نداشته‌ایم، رویای ثروتمند شدن و رسیدن به موقعیت‌های افراد ثروتمند را هم در ذهنمان نمی‌پرورانیم.

هیچ تصمیمی در این زمینه نمی‌گیرید

دلیل دوم اینکه افراد ثروتمند نمی‌شوند این است که هرگز تصمیمی برای ثروتمند شدن نمی‌گیرند. حتی اگر فردی در راستای تمایل به ثروتمند شدن کتابی بخواند، در یک سخنرانی شرکت کند، یا با افرادی که از نظر اقتصادی موفق هستند معاشرت کند، تا زمانی که وی تصمیم به انجام کاری متفاوت نگیرد، چیزی تغییر نخواهد کرد. تا زمانی که فرد تصمیمی به برداشتن اولین قدم نداشته باشد، در همان وضعیتی که هست، باقی می‌ماند.

به تعویق انداختن کارها از دلایل ثروتمند نشدن افراد

سومین دلیل عدم ثروتمند شدن افراد، به تاخیر انداختن این خواسته است. افراد همیشه دلایل موجه و خوبی برای به تاخیر انداختن هر کاری دارند و ثروتمند شدن نیز از این قاعده مستثنی نیست.

افرادی که مدام در رسیدن به خواسته‌هایشان تعلل می‌کنند، همیشه بهانه‌هایی مانند مناسب نبودن فصل برای شروع کار، خراب بودن بازار، نبود شرایط لازم و غیره دارند. از آنجا که همیشه دلیلی برای تعلل وجود دارد، این افراد تصمیمشان برای شروع را ماه به ماه و سال به سال به تعویق می‌اندازند، تا اینکه خیلی دیر می‌شود. برای این‌که روابط عاطفی بهتری داشته باشید به مطلب ۸ کلید طلایی افزایش عشق در رابطه عاشقانه سر بزنید.

درست خرج کردن را بلد نیستید

چهارمین دلیلی که افراد را از ثروتمند شدن دور نگه می‌دارد، چیزی است که اقتصاددانان از آن به عنوان ناتوانی در به تاخیر انداختن لذت‌ها یاد می‌کنند.

بیشتر مردم انضباطی در خرج کردن پول‌هایشان ندارند و نمی‌توانند رسیدن به لذت‌های زندگی را به تعویق بیندازند. اگر اقتصادی خرج کردن جزئی از برنامه زندگی‌ شما نباشد، هرگز نمی‌توانید ثروتمند باشید.

چشم‌انداز طولانی‌مدت نداشتن از دلایل ثروتمند نشدن افراد

دلیل پنجم ثروتمند نشدن که به اندازه سایر دلایل مهم است، نداشتن چشم‌انداز زمانی است. به‌عنوان مثال زوج جوانی که ماهیانه پنجاه دلار در یک صندوق کمک هزینه تحصیلی کنار می‌گذارند تا در آینده فرزند آن‌ها بتواند به دانشگاه منتخب خودش برود، زوجی هستند که چشم‌انداز زمانی بلند مدت دارند.

این زوج حاضر هستند موارد کوتاه مدت را قربانی نتایج بهتر در بلند مدت کنند. افرادی که چشم‌انداز طولانی مدت دارند تقریبا در طول زندگی خود از نظر اقتصادی رشد و پیشرفت چشمگیری خواهند داشت.

کدخبر: 91586 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین