رییس سازمان امداد ونجات هلال احمر خبر داد:

آماده باش هلال احمر به دلیل پس لرزه‌های متعدد در هرمزگان

رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: باتوجه به زلزله ۵.۲ ریشتری در منطقه بندر مقام استان هرمزگان، ۵ تیم ارزیاب از هلال احمر دو استان فارس و هرمزگان به کانون زلزله اعزام شدند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ مهدی ولی پور، رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: ساعت ۱:۳۶ بامداد امروز یکم تیرماه، در پی وقوع زلزله ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر در منطقه بندر مقام استان هرمزگان ۵ تیم ارزیاب از هلال احمر دو استان فارس و هرمزگان به کانون زلزله اعزام شدند.

او افزود: با توجه به اینکه زلزله در بخش هایی از مناطق جنوبی فارس هم احساس شد، همه نیروهای امدادی و عملیاتی شهرستان های جنوبی این استان به حالت آماده باش کامل درآمدند.

ولی پور گفت: طبق بررسی های میدانی از روستاهای شهرستان لامرد، زلزله در این مناطق خسارتی نداشته اما با توجه به وجود پس لرزه های متعدد، حالت وضعیت اضطراری ویژه هلال احمر شهرستان لامرد همچنان پا برجاست.

رییس سازمان امداد و نجات افزود: همچنین جمعیت هلال احمر شهرستان های لار، مهر، گراش، اوز و خنج نیز در وضعیت آماده باش کامل قرار گرفته اند.

او گفت: در استان هرمزگان هم کانون زلزله حوالی بندر مقام بود که بلافاصله ۳ تیم ارزیاب شامل دو نفر نیروی کادر و ۹ نجاتگر داوطلب برای بازدید اعزام شدند.

ولی پور گفت: طبق گزارش استان فارس ترک خوردگی جزئی در لامرد مشاهده و مسیر تابناک به سمت بندر پارسیان که به علت ریزش کوه مسدود شده بود نیر بازگشایی شد، همچنین در مسجد دشتی پارسیان هم تخریب جزئی اعلام شده است.

زلزله‌ای به بزرگی ۵.۲ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در عمق ۱۰ کیلومتری زمین ساعت ۱ و ۳۹ دقیقه و ۳۵ ثانیه بامداد امروز (چهارشنبه) بندر مقام در استان هرمزگان را لرزاند، کانون این زلزله در موقعیت ۲۷.۰۴ عرض شمالی و ۵۳.۲۶ طول شرقی ثبت شده است.

بندر مقام از توابع بخش شیب‌کوه شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان است.

کدخبر: 91537 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین