افزایش داوطلبان کنکور نسبت به سال گذشته

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تعداد یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ نفر در آزمون ۱۴۰۱ شرکت می‌کنند که نسبت به سال گذشته ۱۲۱ هزار و ۱۶۶ نفر یعنی ۹.۲ درصد افزایش تعداد داوطلب داریم.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ حسن مروتی، معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور در نشست خبری صبح امروز با ارائه آمارهایی از آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ گفت: پنجاه و دومین کنکور کشور روز هشتم تیرماه برگزار می‌شود که این آزمون ۴۱ آزمون بعد از انقلاب فرهنگی است.

او افزود: تعداد یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ نفر در آزمون ۱۴۰۱ شرکت می‌کنند که نسبت به سال گذشته ۱۲۱ هزار و ۱۶۶ نفر یعنی ۹.۲ درصد افزایش تعداد داوطلب داریم.

مروتی گفت: کارت ورود به جلسه از یکشنبه پنجم تیرماه توزیع می شود و آزمون در روزهای هشتم تا یازدهم تیرماه در ۴۱۷ شهرستان و بخش و ۱۷ حوزه خارجی یعنی در مجموع در ۲ هزار و ۹۱۱ برگزار می شود.

او ادامه داد: در گروه علوم ریاضی ۱۴۵ هزار و ۶۱۵ نفر، علوم تجربی ۵۷۴ هزار و ۷۵۱ نفر، علوم انسانی ۴۱۲ هزار و ۵۲۵ نفر،هنر ۱۶۱ هزار و ۳۷۸ نفر و زبان ۱۹۴ هزار و ۹۵۱ نفر شرکت می کنند که ۹۱۵ هزار و ۴۱ نفر زن و ۵۷۴ هزار و ۱۷۹ نفر مرد هستند یعنی ۶۱ درصد داوطلبان زن هستند.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تغییرات ازمون امسال گفت: مهم ترین تغییر در تعداد پاسخنامه هاست.

 

کدخبر: 91526 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین