به زور مرخص کردن بیمار بعد 6 سال از بیمارستان!+عکس

بیماری که سالها پیش به دلیل نه چندان جدی در بیمارستان بستری شده بود و تمام این 6 سال به خانه رفتن را قبول نمی‌کرد بالاخره از بیمارستان مرخص شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ مطمئنا هیچ بیماری دوست ندارد بیش از زمان مورد نیاز در بیمارستان بماند به همین دلیل اکثر افراد در مدت زمان بستری منتظر این هستند که سریع تر مرخص شوند اما جالب است بدانید که همه افراد این گونه نیستند و برخی ماندن در بیمارستان را به سپری کردن دوره درمانشان در خانه ترجیح می دهند، مثل مردی که داستانش را در این بخش خواهید خواند.

سال 2014 مردی به نام "تیان" به دلیل نامساعد بودن حالش و داشتن علائمی همچون حالت تهوع و راه رفتن نامتعادل به بیمارستان مراجعه کرد. پزشکان بعد از معاینه توصیه کردند که چند روزی در بیمارستان بماند اما این چند روز در کمال تعجب 6 سال طول کشید چراکه " تیان " بین رفتن به خانه و ماندن در بیمارستان، بیمارستان را انتخاب کرده بود.

تمام این مدت خانواده ی او همراهش بودند و با رفت و آمدهای مکررشان موجب دردسر برای پرسنل بیمارستان میشدند اما این مسائل برایشان اهمیتی نداشت و به کار خود ادامه می دادند و برخلاف تلاش سختی که بیمارستان برای خارج کردن این افراد داشت این اتفاق به تاخیر می افتاد. حتی در تعطیلاتی که خانواده ها دور هم جمع می شدند، خانواده او به بیمارستان می آمدند غافل از اینکه این همراهی ها هم هزینه هایی دارد که باید در زمان ترخیص بیمارشان باید بپردازند.

پس از گذشت 6 سال از روز بستری "تیان" در این بیمارستان بالاخره با فشارهای مکرر، او خانواده اش قبول به ترک بیمارستان کردند ولی ماجرا جایی دوباره شروع شد که لیست هزینه های بیمارستان به آنها تحویل داده شد؛ طبق محاسبات هزینه ای که پیش از ترخیص از بیمارستان باید پرداخت می شد برابر با 1.26 میلیون یوان یا 195 هزار دلار بود اما این خانواده مبلغ را نپذیرفتند و حتی " تیان " آنها را متهم به رسیدگی نامناسب و بی توجه به بیمار کرد.

پزشکان نیز بر این توافق بودند که تیان نیاز به هیچ درمان پزشکی ندارد و می تواند مرخص شود چراکه امکانات بیمارستان را اشغال کرده است و جای یک بیمار واقعی را گرفته است.

در نهایت با فشارهای پیاپی از سمت بیمارستان، این خانواده بالاخره موافقت کردند با پرداخت مبلغ 480 هزار یوان یا 73 هزار دلار و جمع کردن وسایل بسیاری که به بیمارستان آورده بودند آن جا را ترک کنند و همگی با آمبولانس بیمارستان به خانه بازگردند.

کدخبر: 91424 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • با کودکی که در شب دندان قروچه می کند و به هنگام عصبانیت دندان هایش را به شدت به هم می فشارد، چگونه رفتار کنیم؟