در بیمارستان شهدای پاکدشت انجام شد:

درمان تومور مغزی بیمار پس از ۲۵ سال

به همت پزشکی نیکوکار، تومور مغزی یک بیمار پس از ۲۵ سال درمان و سلامتی، دوباره به وی هدیه داده شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ رئیس بیمارستان شهدای پاکدشت در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیمای استان تهران گفت: با توجه به هزینه بالای این عمل جراحی که پرداخت آن از توان بیمار خارج بود با همت خیرین و پزشک نیکوکار تجهیزات مورد نیاز این جراحی تامین و بیمار در این بیمارستان بدون پرداخت هزینه‌ای مورد عمل جراحی قرار گرفت.

انوشیروان صادقی افزود: این نخستین عمل جراحی تومور مغزی بود که توسط جراح جوان در بیمارستان شهدای پاکدشت انجام شد و امیدواریم در آینده شاهد انجام اینچنین اعمال جراحی حیاتی و حساس در این مرکز درمانی باشیم.

پزشک نیکوکاری که این عمل جراحی را انجام داد نیز در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: بیمار با تومور ۷ در ۷ سانتی متری در ناحیه سینوس ساژیتال مغزی و چسبیده به رگ‌های حرکتی مورد عمل جراحی قرار گرفت.

مهدی فرخی افزود: این عمل جراحی از این جهت اهمیت دارد که اعمال جراحی حساس اینچنینی که در مراکز خصوصی و یا بیمارستان‌های مجهر کشور انجام می‌شود، برای نخستین بار در بیمارستان شهدای پاکدشت انجام شد.

او گفت: با توجه به اینکه تومور در نزدیکی رگ‌های مربوط به اندام‌های حرکتی قرار داشت کوچکترین خطا و آسیب به رگ‌ها غیر قابل جبران بود و از کار افتادگی همیشگی اندام‌های چپ بدن بیمار را برای همیشه به دنبال داشت.

کدخبر: 90927 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین