لزوم اطلاع رسانی مخاطرات و موارد ناایمنی به مجتمع های مسکونی منطقه 19

در اولین نشست کمیته ایمنی و رفع خطر از ساختمان های نا ایمن منطقه 19 بر لزوم اطلاع رسانی مخاطرات و رعایت موارد نا ایمنی به مجتمع های مسکونی تأکید شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ اولین جلسه کمیته ایمنی با حضور مهدی هدایت شهردار منطقه و رئیس و اعضای کمیته ایمنی به همراه معاونین منطقه، شهرداران نواحی و مدیران سازمان آتش نشانی برگزار شد.

در این نشست مهدی هدایت شهردار منطقه ضمن تأکید بر برگزاری مستمر این کمیته خواستار صدور اخطاریه برای تمامی ساختمان‌ های نا ایمن منطقه شدکه در صورت عدم رفع  موارد نا ایمنی با دستور قضایی نسبت به تعطیلی آن اقدام شود.

هدایت ادامه داد: پس از احصاء موارد نا ایمنی در واحد های صنعتی، اداری، تجاری نسبت به ارسال رونوشت اخطاریه به اتحادیه ها، سازمانهای خدماتی و مقام قضایی اقدام شودتا وظایف اعضا مشخص و پیگیر موارد مطرح شده باشد .

شهردار منطقه با اشاره به شناسایی 82 مورد موارد نا ایمنی از سوی آتش نشانی و ابلاغ آن به شهرداری منطقه گفت: در این خصوص 55 مورد مربوط به ناحیه پنج، 2 مورد در ناحیه چهار و 27 مورد آن در نواحی یک، دو و سه است .

این مسئول پاساژ زنجانی ها، تالار طوبی، پارکینگ الماس ماهان و پروژه سهیل را  از  ساختمان های نا ایمن برشمرد و خاطر نشان کرد: ساختمان پاساژ زنجانی ها با فرسودگی بنا و بدون جان پناه از ساختمان های بسیار پر خطر محسوب می شود و در راستای حفظ جان شهروندان درحال فعالیت در این محدوده سریعا حکم دستور قضایی اخذ و مراحل قانونی آن اجرا شود.

هدایت در خصوص رعایت اصول ایمنی در تالار طوبی بر پیگیری درخواست مالک این تالار در خصوص بازسازی پله فرار و هماهنگی با اداره املاک تأکید و خواستار اخذ تاییدیه از سازمان آتش نشانی مبنی بر اطفاء حریق برای این مکان شد.

بازدید از پروژه الماس ماهان در راستای ارائه راهکار برای اصلاح رمپ پارکینگ و هماهنگی با اداره مشارکت ها و املاک برای راه اندازی پارکینگ های تجاری، هماهنگی با معاونت مالی در راستای رفع نواقص ایمنی ساختمان های شهرداری،لزوم اطلاع رسانی مخاطرات و موارد نا ایمنی به مجتمع های مسکونی منطقه، بازدید مشترک ناحیه دو و آتش نشانی از بازار پارچه احسانی  و اعلام به هیئت امناء در خصوص تسهیل در تردد خودرو های امدادی و رعایت موارد ایمنی، استقرار مدیر Hse در مجتمع صنعتی برق علی آباد پاکدانه و رعایت ضوابط ایمنی کار، تهیه لیست اماکن و ساختمان های پر خطر هر ناحیه به تفکیک توسط اداره ساماندهی و ارسال به نواحی به منظور اطلاع رسانی و نصب بنر در مقابل این ساختمان ها از مصوبات کمیته ایمنی و رفع خطر از ساختمان های نا ایمن منطقه 19 بود.

کدخبر: 90582 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین