جزئیات ماجرای ضرب و شتم سالمند در سرای سالمندان سنندج

مدیرکل بهزیستی کردستان در خصوص ماجرای ضرب و شتم یک سالمند در سرای سالمندان سنندج، گفت: مراقب این شخص ادعا می‌کند که این سالمند در حمام زمین خورده است، اما تا نتیجه کامل، مراقب به مدت یک ماه از کار تعلیق می‌شود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ دیروز ویدیویی مبنی بر ضرب و شتم یک سالمند در سرای سالمندان سنندج منتشر شد و بلافاصله استاندار کردستان دستور پیگیری این موضوع را صادر کرد.

حسین رسولی مدیرکل بهزیستی کردستان اظهار کرد: این سالمند حدود ۱۵ سال در این مرکز ساکن است و به دلیل شرایط جسمی و روحی تا حدود زیادی پرخاشگر است.

او خاطرنشان کرد: این فرد به دلیل داشتن شرایط بسترگرایی و نیاز به ایزی‌لایف نیازمند مراقبت ویژه است و براساس مشاهدات و تحقیقات به عمل آمده، این سالمند به مراقبش هتاکی کرده است.

رسولی اضافه کرد: مراقب گفته است، زمانی که برای انجام کار نظافت این سالمند اقدام می‌کند، وی یقه لباسش را گرفته و شروع به بد و بیراه به مراقب می‌کند.

مدیرکل بهزیستی کردستان اضافه کرد: این مراقب ادعا می‌کند زمانی که می‌خواسته دست سالمند را از یقه‌اش جدا کند از تخت افتاده و در حین استحمام نیز برای دومین بار به زمین می‌خورد.

او اظهار کرد: سالمند مصدوم بلافاصله به بیمارستان منتقل می‌شود که خوشبختانه شکستگی نداشته است اما اینکه کبودی روی بدنش مربوط به سرخوردن در حمام بوده یا موضوع دیگر، به دلیل نبود دوربین در حمام برای ما به صورت شفاف مشخص نیست.

او گفت: وظیفه اصلی مراقب، حمایت و مراقبت از سالمند است و با علم به داشتن چنین شرایطی قبول مسوولیت می‌کنند لذا مسوولیت صفر تا صد اتفاق بر عهده مراقب است و باید پاسخگو باشد.

رسولی ادامه داد: ابتدا این فرد را به مدت یک ماه از کار تعلیق کردیم اما چون امکان بازبینی این اتفاق وجود ندارد، تا منتج به نتیجه کامل مساله پیگیری و رسیدگی می‌شود.

منبع: فارس

کدخبر: 90021 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین