مرگ ۱۸ هزار ایرانی در تصادفات رانندگی

رییس سازمان اورژانس کشور با اشاره به آمار بالای تلفات در ایران بر اثر حوادث ترافیکی گفت: از حدود ۵ میلیون خدمات امدادی اورژانس کشور حدود ۷۰۰ هزار مورد آن مربوط به حوادث ترافیکی است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ جعفر میعادفر رییس سازمان اورژانس کشور در مراسم معارفه و تودیع رییس مرکز مدیریت فوریت های پزشکی استان البرز گفت: در بحث حوادث غیرمترقبه از مجموع ۴۱ حادثه دنیا حدود ۳۱ حادثه آن در کشور ما رخ می دهد که طوفان، سیل، زلزله، رعد و برق و حوادث ترافیکی از مهمترین این رویدادها هستند.

او بیان کرد: از حدود ۵ میلیون خدمات امدادی اورژانس کشور حدود ۷۰۰ هزار مورد آن مربوط به حوادث ترافیکی است.

میعادفر افزود: در بحث حوادث ترافیکی سالانه حدود ۱۸ هزار نفر که بیشتر آنان بین ۱۵ تا ۴۰ سال هستند جان خود را در کشور از دست می‌دهند ضمن آنکه میزان خسارات در این بخش سالانه حدود ۱۴ میلیارد دلار برآورد شده است.

رییس سازمان اورژانس کشور به شرایط سخت روحی و روانی امدادرسانی به حادثه دیدگان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه اورژانس در خط مقدم سلامت و درمان قرار دارد باید دولت و مجلس در بحث امکانات و اعتبارات کمک بیشتری به این مجموعه کند.

او در ادامه با اشاره به بخشی از مشکلات اورژانس توضیح داد: یکی از چالش‌هایی که در کشور داریم فرسودگی آمبولانس‌ها است که اگر در مسیر ماموریت آمبولانس خراب شود ممکن است به فوت بیمار بینجامد.

میعادفر خاطرنشان کرد: استان البرز با توجه به شرایط جغرافیایی و ارتباطی یکی از مناطق پرحادثه کشور محسوب می‌شود و برهمین اساس  در موضوع اورژانس هوایی، نیروی انسانی، آمبولانس و تجهیزات امدادی به صورت ویژه دیده شده است.

رییس سازمان اورژانس کشور با اشاره به اینکه سال گذشته امدادگران اورژانس البرز بیش از ۲۰۰ هزار ماموریت انجام دادند، گفت: این استان دارای ۶۸ پایگاه اورژانس است.

گفتنی است، در این مراسم از خدمات هفت ساله مهرداد بابایی قدردانی و  احمد مهدوی به عنوان رییس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی البرز معرفی شد.

کدخبر: 89532 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین