کدخبر: 83249 تاریخ انتشار

۳ کشته در طوفان

در پی وزش باد و طوفان شدید در ایالت‌های مینه سوتا و داکوتای جنوبی آمریکا، دستکم ۳ تن کشته شدند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ در پی وزش باد و طوفان شدید با سرعت بیش از 100 کیلومتر در شرق ایالت داکوتای جنوبی و غرب و مرکز ایالت مینه سوتای آمریکا، دستکم 3 تن کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.

براساس اعلام اداره پلیس مینه سوتا، ریزش انبار غلات در پی وزش شدید طوفان باعث مرگ یک مرد 63 ساله و سقوط درخت بر روی خودرو نیز باعث مرگ زنی 61 ساله و کشته شدن فرد دیگری بر اثر جراحات ناشی از وزش طوفان شده است.

برق بیش از 70 هزار خانه و مغازه بر اثر وزش شدید طوفان و آسیب دیدن تجهیزات و تاسیسات برق، قطع شده و درختان زیادی نیز سقوط کرده اند. برخی تاسیسات فرودگاه موریس در مینه سوتا نیز تخریب شده است.   

اداره ملی خدمات آب و هوایی، از اعزام دو تیم تحقیقاتی به غرب مینه سوتا برای ارزیابی میزان خسارات وارد شده خبر داد. همچنین این اداره از انجام تحقیقات بیشتر درصورت لزوم خبر داد.

وزش این طوفان های سهمگین در آمریکا در حالی است که شرکت های بیمه متحمل ضرر و زیان فراوانی شده و ملزم به پرداخت خسارت بیمه شدگان خود هستند.

مرکز ملی طوفان آمریکا هر ساله طوفان های مختلفی را با شدت های اغلب بسیار زیاد که منجر به وارد شدن خسارات مالی و جانی بی شماری به ساکنان مناطق می شود، ثبت می کند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین