کدخبر: 83219 تاریخ انتشار

جهان آماده وقوع نخستین ماه خونی سال 2022

نخستین ماه خونی سال ۲۰۲۲ یکشنبه شب تا اوایل صبح دوشنبه، با ماه غرق در رنگ‌های قرمز و نارنجی منعکس شده از غروب و طلوع خورشید زمین برای حدود یک ساعت و نیم به وقوع می‌پیوندد و یکی از طولانی‌ترین ماه‌گرفتگی‌های دهه اخیر محسوب می‌شود.

به گزارش منیبان؛ ماه‌گرفتگی کامل آسمان شب را زیبا می‌کند و هیجان بسیار زیادی را برای تماشاگران در سراسر آمریکای شمالی و جنوبی ایجاد می‌کند.

این رویداد آسمانی یکشنبه شب تا اوایل صبح دوشنبه، با ماه غرق در رنگ‌های قرمز و نارنجی منعکس شده غروب و طلوع خورشید زمین برای حدود یک ساعت و نیم، یکی از طولانی‌ترین ماه‌گرفتگی‌های دهه اخیر است و این نخستین ماه خونی سال 2022 خواهد بود.

ناظران در نیمه شرقی آمریکای شمالی و تمام آمریکای مرکزی و جنوبی، در صورت مساعد بودن آب و هوا، امکان نمایش این رویداد را خواهند داشت. مراحل ماه گرفتگی در سراسر آفریقا، اروپا و خاورمیانه قابل مشاهده خواهد بود.

"نوح پترو" زمین‌شناس سیاره‌ای ناسا که متخصص امر کره ماه است، می‌گوید: این واقعاً یک خسوف برای قاره آمریکاست، تنها چیزی که شما نیاز دارید، "صبر و چشم‌ها" است.

خسوف کامل زمانی اتفاق می‌افتد که زمین مستقیماً از بین ماه و خورشید عبور می‌کند و سایه‌ای بر همراه همیشگی و کیهانی ما می‌اندازد. ماه در اوج کسوف 362000 کیلومتر دورتر خواهد بود.

ماه‌گرفتگی کامل و بسیار طولانی دیگری در ماه نوامبر رخ خواهد داد که دیگر در قاره آمریکا نیست و بعد از آن تا سال 2025 هیچ ماه‌گرفتگی کاملی را شاهد نخواهیم بود.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
  • عروس جوان در کنار همسر و اعضای خانواده اش در حال گوش دادن به صحبت های اجرا کننده مراسم بود که ناگهان از حال رفته روی…