کدخبر: 82892 تاریخ انتشار

طرح جدید ازدواج یک بار مصرف!

بر اساس این طرح، تازه عروس و دامادها پیش از آن که تصمیم به قطعی کردن ازدواج یا طلاق خود بگیرند، دو سال فرصت خواهند داشت.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ بر اساس طرحی انتقادبرانگیز برای تغییر قوانین مدنی در شهر مکزیکوسیتی پایتخت مکزیک، زوج ها به زودی خواهند توانست پیش از ازدواج دائم، پیمان زناشویی "قابل تجدید"(!) ببندند.

منتقدان این طرح، آنرا مصداق پیاده‌سازی "فرهنگ یک‌بارمصرف" در بنیادهای اجتماعی می‌داند و می‌گوید که اجرای آن کودکان را در این نگرانی و اضطراب قرار می‌دهد که آیا والدین‌شان با هم خواهند ماند یا جدا خواهند شد.

 بر اساس این طرح، تازه عروس و دامادها پیش از آن که تصمیم به قطعی کردن ازدواج یا طلاق خود بگیرند، دو سال فرصت خواهند داشت.

بر این اساس، قراردادهایی امضا می شود که به زوج‌ها اجازه می‌دهد که ازدواج یا طلاقشان را بعد از یک توافق اولیه "تجدید یا منحل" کنند. اگر طی دوسال، زوجها به این نتیجه برسند که نمی خواهند با هم بمانند، می‌توانند به همان شیوه سنتی طلاق بگیرند.

در این قراردادها، شرط و شروط مربوط به کسب درآمد برای خانواده و نحوه تقسیم آن، آموزش کودکان، بیمه‌های درمانی و سرپرستی فرزندان بعد از جدایی، همه از قبل مشخص می‌شود.

 گفتنی است، این طرح احتمالا در ماه دسامبر به رای گذاشته خواهد شد و اعضای حزب پی آر دی، حزب حاکم در مکزیک، از این طرح حمایت می‌کنند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟