کدخبر: 82697 تاریخ انتشار

تب بالای این مرد ثبت جهانی شد!

تب بالای یک مرد همگان را به طور عجیبی شوکه کرد، به طوری که این مرد رکورد بیشترین دمای ثبت شده در کتاب جهانی گینس را ثبت کرد!

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ دمای طبیعی بدن انسان طیف مشخصی دارد و معمولاً برابر با 36.5–37.5 درجه سانتی گراد یا 97.7–99.5 فارنهایت است. هر گونه افزایش دمای بدن بیش از این مقدار تب محسوب می شود، تب معمولاً در اثر عفونت ویروسی یا باکتریایی ایجاد می شود و روش بدن برای مبارزه با عفونت است. تب بالای 40 درجه بسیار خطرناک و آسیب زننده می باشد. دنیای پزشکی پر از شگفتی است و در این میان برخی از آن ها بسیار غیرقابل باور هستند. در ادامه این بخش ماجرای فردی را می خوانید که پزشکان به او لقب مشعل انسانی دادند.

به نظر شما بیشترین دمای بدن ثبت شده در کتاب رکورد های جهانی گینس چقدر است؟ فردی به نام " ویلی جونز " در سن 52 سالگی در 10 جولای سال 1980 به بیمارستان مراجعه کرد که به دلیل دمای بالای بدن سکته کرده بود.

دمای بدن او در آن لحظه 115.7 فارنهایت و 46.5 درجه سانتیگراد بود و 24 روز در بیمارستان بستری شد و در نهایت زنده ماند و موفق شد تا بالاترین دمای بدن را در کل جهان به خودش اختصاص دهد و نامش را در گینس به ثبت برساند.

هر دمای بالاتر از 98.6 درجه فارنهایت یا 37 درجه سانتی گراد در انسان ها تب تلقی می شود اما معمولاً پزشکان این تجربه ها را خیلی مهم نمی دانند تا اینکه به 100.4 درجه فارنهایت یا 38 درجه سانتی گراد برسد اما دمای بدن این فرد آنقدر زیاد بود که توجه همه را به خودش جلب کرد و پزشکان نیز به او لقب مشعل انسانی دادند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟