کدخبر: 82588 تاریخ انتشار

مدیرکل بهره برداری آزاد راه‌ها:

تردد فقط از سه آزاد راه براساس پیمایش است

مدیرکل بهره برداری آزاد راه ها گفت: از 10 آزاد راه فقط تردد از سه آزاد راه تهران - ساوه ،کرج -قزوین و بخشی از قزوین- زنجان براساس پیمایش است .

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ بیات با بیان اینکه در حال حاضر 10 آزادراه مجهز به سیستم الکترونیک شده اند و دو آزاد راه در حال تجهیز و 15 آزاد راه امسال مجهز می شوند گفت: براساس تکلیف قانونی دولت و شرکتهای بیمه گر موظف شدند تا پایان خرداد 1401 همه شبکه های آزادراهی مجهز به سیستم اخذ عوارض الکترونیک شوند.

مدیرکل بهره برداری آزاد راه ها گفت : با وجود شکل ساده این سیستم به دلیل ذینفعان متعدد و نوع نظام وصول این طرح با کندی پیش رفته است دولت مجلس و کارگزاران بیمه باید همکاری های لازم برای اجرای این طرح داشته باشند

او با بیان اینکه دغدغه اصلی این طرح عدم وصول عوارض است یاداور شد : برای اجرای این طرح در درجه اول بخش خصوصی باید عهده دار اجرای آن باشد در غیر اینصورت مجری طرح شرکت زیر ساخت انجام می دهد .

بیات درباره گرانی عوارضی برخی ازاد راهها گفت: نحوه محاسبه نرخ عوارض آزاد راهها براساس بازده زمانی بازگشت اصل پول و سودآن است که متناسب با ترافیک عبور مرور سنجیده می شود .

مدیرکل بهره برداری خاطر نشان کرد:کاهش زمان سفر،کاهش الودگی ،کاهش تصادفات ،مدیریت عبور رو مرور و کاهش قاچاق کالا از مزایای این طرح است و در حال حاضر تردد براساس پیمایش در آزاد راههای تهران - ساوه ،کرج -قزوین و بخشی از قزوین- زنجان در حال اجرا است .

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟