کدخبر: 82358 تاریخ انتشار

بهترین راهکارهای دور کردن پشه‌ها و حشرات چیست؟

شنیده‌ایم که عمر پشه کوتاه است باید گفت که طول عمر و زندگی پشه به موارد متعددی بستگی دارد این حشرات گاهی ممکن است تا 6 ماه هم زنده بمانند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ پشه‌ها حشراتی آزار‌دهنده هستند. در ماه‌های گرم سال‌، آن‌ها در طلوع آفتاب ظهور کرده و پرواز به اطراف را شروع می‌کنند. نیش پشه‌ها می‌تواند یک پیک نیک، لذت درست کردن کباب یا هر نوع فعالیت در فضای باز را به کلی خراب کند. خارش و برجستگی‌های قرمز فقط بخشی از مشکل پشه‌ها است.

عمر پشه چقدر است؟

طول زمان زندگی این حشرات در گونه‌های مختلف متفاوت است که به جنسیت آن‌ها نیز وابسته است. معمولا پشه‌های ماده دو تا سه هفته عمر می‌کنند و بعضی از آن‌ها نیز در مکان‌هایی مثل پارکینگ یا اتاق‌‌های شیروانی به مدت شش ماه زنده می‌مانند پس با علم به این نکته از خودتان در برابر این آفت‌ها محافظت کنید.

عمر پشه چقدر است؟

راحت ترین روش های دور کردن پشه و حشرات

تمیز کردن خونه

درسته که تمیز کردن کار خسته کننده‌ای است، اما یک روش عالی برای دور کردن حشرات است. به طور منظم جارو کرده و گردگیری کنید تا حشرات دور شده و جای دنجی توی خونه نداشته باشند.

پوست مرکبات

بعد از خوردن پرتقال پوستش را دور نریزید. مرکبات عنکبوت‌ها را دور می‌کنند. از پوست مرکبات را کنار پنجره، قفسه‌های کتاب و هر نقطه دیگه‌ای که عنکبوت قرار دارد بگذارید.

لباس‌های رنگ روشن

حشرات به خصوص پشه‌ها، جذب لباس‌هایی با رنگ تیره می‌شوند، پس لباس‌های رنگ روشن بپوشید تا به یک آهنربا برای حشرات تبدیل نشوید!

پودر بچه

اگه می‌خواهید زنبور و حشرات دیگه را از خونه دور کنید کمی پودر بچه اطراف خونه بپاشید.

سرکه سفید

مقداری سرکه رو با آب مخلوط کرده و در یک بطری اسپری دار بریزید. می‌توانید از این ترکیب برای فراری دادن مورچه‌ها استفاده کنید. این ترکیب را اطراف درب ورودی و پنجره‌ها اسپری کنید. البته مراقب پرده و پارچه‌های دیگر باشید، چون سرکه ممکن است رنگ پارچه را تغییر دهد.

روغن نارگیل

این روغن را درست مثل لوسیون برای پوست استفاده کنید.

اسانس و عطر رزماری

استفاده از عطر این گیاه پشه‌ها را دور می‌کند.

روغن اکالیپتوس

اکالیپتوس یک ماده طبیعی فوق‌العاده موثر برای دفع حشرات است.

دارچین

اطراف خونه پودر دارچین بریزین تا ساس و حشرات دیگه را دور کند.

عصاره وانیل

فقط کافیه چند قطره عصاره وانیل در یک کاسه آب ریخته و آن را در خانه قرار دهید.

پیاز

یک پیاز را خرد کرده و در یه کاسه آب قرار دهید. کاسه رو در جاهایی از خونه که حشرات بیشتری دارد بگذارید تا پشه‌ها و حشرات را دور کند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟