کدخبر: 82243 تاریخ انتشار

خانواده‌ها به واکسینه شدن فرزندان خود توجه جدی داشته باشند

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز بر ضرورت توجه جدی خانواده‌ها نسبت به واکسینه شدن فرزندانشان در برابر کروناویروس، تاکید کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ سید وحید حسینی، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به آخرین آمار‌های واکسیناسیون علیه کروناویروس در گروه‌های سنی مختلف استان، یکی از اولویت‌های کنونی جامعه به دلیل بازگشایی مدارس را افزایش ایمنی فرزندان در برابر کرونا اعلام کرد و از خانواده‌ها خواست تا این موضوع را با جدیت مورد پیگیری قرار دهند.

او، آموزش و آگاهی بخشی به فرزندان نسبت به ضرورت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در برابر کرونا را دیگر ضرورتی برشمرد که لازم است از سوی خانواده‌ها و مدارس پیگیری شود.

حسینی، بخش مهمی از الگوی انتقال کرونا را وابسته به رفتار‌های اعضای جامعه دانست و اظهارداشت: در شرایط کنونی، تقویت احساس مسوولیت در سطح جامعه نسبت به اهمیت نقش موثر همه ما در زمینه کاهش یا افزایش بیماری می‌تواند تعیین کننده باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: آمار‌های روزانه کرونا نشان می‌دهد که با وجود کاهش نسبی آمارها، چرخه‌های انتقال این بیماری همچنان در سطح جامعه وجود دارد و بی توجهی نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، به منزله تهدیدی برای ما و دیگران است.

او با بیان این که مردم فارس از ابتدای شیوع کرونا تا کنون رفتار مسئولانه و آگاهانه‌ای نسبت به کرونا داشته اند، از مردم خواست تا در شرایط کنونی، از غفلت نسبت به خطرات این بیماری پرهیز کرده و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، ضمن تامین سلامت خانواده و اطرافیان خود، در کاهش چرخه‌های انتقال این بیماری سهیم شوند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟