کدخبر: 82228 تاریخ انتشار

ایمن شدن بیش از ۶۰ درصد پل‌های مکانیزه تهران

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از ساماندهی و ایمن‌سازی ۶۰ درصد از پل‌های مکانیزه شهر تهران در سال جدید خبر دارد.

به گزارش منیبان؛ رضا صیادی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به واگذاری پل‌های مکانیزه شهر تهران از ابتدای سال 1401 به سازمان زیباسازی، گفت: یکی از فعالیت‌های خدماتی سازمان زیباسازی شهر تهران به شهروندان در دوره جدید مدیریت شهری، ایجاد شرایط عبور و مرور کم خطر در فضای شهری است، ضمن آنکه آسایش و رفاه آنها در کنار فرهنگ‌سازی از اهدافی است که برای سازمان زیباسازی تعریف شده است.

او افزود: در همین راستا راه‌اندازی و ساماندهی پل‌های مکانیزه عابر پیاده از ابتدای سال جاری به سازمان زیباسازی شهر تهران واگذار شده است و تلاش کردیم به سرعت شرایط ایمن‌سازی این پل‌ها را فراهم کنیم. بر همین اساس ضمن بررسی این پل‌های مکانیزه متوجه شدیم تنها 53 درصد از پل‌های مکانیزه شهر تهران فعال هستند و 47 درصد آنها خاموش و در شرایط غیر قابل استفاده به سر می‌برند. نکته دیگر اینکه از 53 درصد پل‌های فعال نیز 43 درصد در شرایط غیر ایمن به سرویس‌دهی مشغول بودند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران تصریح کرد: در یک ماه و نیم گذشته تلاش کردیم با ایمن‌سازی پل‌های روشن به تعداد پل‌های مکانیزه فعال و ایمن اضافه کنیم. براساس آمار موجود در نیمه اردیبهشت ماه، 64 درصد پل‌ها فعال است که از این تعداد نزدیک به 4 درصد ایمنی کافی برای ادامه فعالیت ندارند.

صیادی ادامه داد: به منظور ایمن‌سازی و ساماندهی دستور خاموش شدن پل‌های غیرایمن تا زمان تکمیل پروسه ایمن‌سازی آنها صادر شده است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین