کدخبر: 81960 تاریخ انتشار

هشدار ناسا؛ حرکت سیارکی بزرگ‌تر به سمت زمین!

ناسا بر این باور است که یک سیارک بزرگ به عرض ۴۸۸ متر به سمت زمین در حال حرکت است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ این سیارک روز دوشنبه ۹ مه به نزدیک‌ترین فاصله خود با زمین خواهد رسید. برخلاف بسیاری از سیارک‌هایی که در سال‌های اخیر از کنار سیاره زمین عبور کرده‌اند، این سیارک ابعاد بسیار بزرگی دارد. سیارک مذکور حدود ۳۰ متر بلندتر از برج ایفل است.

چنین سیارک‌هایی نادر هستند و هر بار که سیارکی به این اندازه به زمین نزدیک می‌شود، مایه نگرانی خواهد بود، زیرا حتی کوچک‌ترین انحراف آنها می‌تواند برای سیاره خاکی فاجعه بیافریند. اگر سیارکی به این اندازه به این سیاره ما برخورد کند، منطقه عظیمی را تخریب کرده، امواج لرزه‌ای با برد بلند ایجاد می‌کند و باعث ایجاد سونامی در مناطق مجاور می‌شود.

ناسا توضیح داده که این سیارک ۴۶۷۴۶۰ (۲۰۰۶ JF۴۲) نام دارد و عرض آن ۱۶۰۰ فوت یا ۴۸۸ متر است. انتظار می‌رود این سیارک تا فاصله ۵۷۱۰۰۰۰ کیلومتری زمین پیشروی کند و با سرعت ۳۷۱۹۶ کیلومتر در ساعت حرکت کند. در حالی که ممکن است این مسافت دور به نظر برسد، اما سرعت بالای حرکت سیارک مذکور موجب نگرانی شده است. دانشمندان به طور مداوم این سیارک را زیر نظر دارند تا از حفظ فاصله آن با زمین اطمینان حاصل کنند. در حال حاضر، انتظار می‌رود سیارک یادشده عبوری امن داشته باشد و احتمال برخورد آن با زمین وجود ندارد.

 

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟