کدخبر: 81937 تاریخ انتشار

مردم این دختر 3 ساله را می‌پرستند! + عکش

تریشنا دختر سه ساله ای است که به عنوان یک الهه زنده در کشور نپال مورد پرستش قرار می گیرد و بسیار مورد احترام دیگران است.

بیشتر بخوانید:

در کشورهای مختلف آئین و رسوم متفاوتی وجود دارد که از نظر مردم دیگر کشورها عجیب است هر چند که برای خودشان کاملا منطقی و توجیه شده به نظر می رسد. کشور نپال نیز از این قاعده مستثنی نیست و برای خود سننی خاص دارد که احتملا مایه شگفتی دیگر مردم جهان است و با چشم حیرت به آن می نگرند. یکی از این رسوم عجیب برگزیدن دختران نابالغ به عنوان الهه زنده است که مورد پرستش و احترام این مردم قرار می گیرند.

جدیدترین الهه زنده نپال دختری است که تنها 3 سال داشته و تریشنا شاکیا نام دارد. اکنون این دختر خردسال قبل از رسیدن الهه قبلی به سن بلوغ، برای این جایگاه برگزیده شده و بسیار مورد محبت و احترام دیگران است تا جایی که برای رفت و آمدش تشریفاتی خاص برگزار می شود.

لقب "کوماری پس از این" تا سن بلوغ از آنِ تریشنا خواهد بود و در این مدت برای زندگی سلطنتی در یک معبد از خانواده خود جدا می شود.

گفتنی است؛ تریشنا از میان 4 کاندیدا برای الهه بودن انتخاب شده است.

پدر تریشنا در این باره گفت:احساسی که من در لحظه انتخاب شدن دخترم داشتم حال غیر قابل وصفی است زیرا همزمان خوشحال و غمگین بودم، شادی برگزیده شدن او از یک سو و غم جدا شدنش از ما حس غریبی به من می دهد.

کودک سه ساله

تریشنا تنها در روزهای خاصی از سال اجازه ترک معبد را دارد.

به دنبال مراسمی که برای این دسته از دختران برگزار می شود حیوانات بسیاری از جمله بوفالو، بز یا اردک به تعداد بالا قربانی می شوند اما اخیرا به خاطر اعتراضات فعالان در زمینه حقوق حیوانات تعداد قربانیان کمتر شده اند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟