کدخبر: 81904 تاریخ انتشار

در جاده قزوین رخ داد؛

مرگ تلخ 2 کودک بخاطر نبستن کمربند

دو کودک در آزادراه به دلیل استفاده نکردن از کمربند فوت شدند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ سرهنگ حسین تقی خانی، جانشین پلیس راه استان قزوین گفت: استفاده از کمربند ایمنی سرنشینان عقب خودرو مانند سرنشینان جلو اهمیت دارد و ایمنی بخش بوده و استفاده از آن الزامی است.

او افزود: استفاده نکردن از کمربند ایمنی سرنشین عقب خودرو موجب مرگ دو کودک در آزادراه قزوین- زنجان و قزوین-کرج در چند روز گذشته شد.

سرهنگ تقی خانی افزود: استفاده از کمربند ایمنی سرنشینان عقب خودرو مانند سرنشینان جلو اهمیت دارد و ایمنی بخش بوده و استفاده از آن الزامی است.

او اضافه کرد: با فرهنگ سازی صورت گرفته، استفاده از کمربند جلو خودرو در میان شهروندان جا افتاده است ولی سرنشینان عقب، کمتر از کمربند استفاده می کنند و غالبا کودکان در صندلی عقب بدون استفاده از کمربند رها می شوند که حادثه آفرین است. این مسئول گفت: در چند روز اخیر که با ترافیک سنگین بازگشت خودروها بعد از تعطیلات عید سعید فطر مواجه بودیم در دو سانحه، ۲ کودک به دلیل استفاده نکردن از کمربند ایمنی به بیرون از خودرو پرتاب شده و فوت کردند.

براساس قانون کودکان تا سن ۱۲ سالگی اجازه ندارند سوار صندلی جلو شوند که متاسفانه این مهم در جامعه ما رعایت نمی شود.

تقی خانی افزود: رعایت قوانین و مقررات انتظامی در هنگام رانندگی ضروری و اجتناب ناپذیر است و از وقوع حوادث تلخ و ناخوشایند جلوگیری می کند و از شهروندان درخواست داریم هنگام رانندگی به این مقررات توجه لازم را داشته باشند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین