کدخبر: 81873 تاریخ انتشار

این روغن برای موهایتان معجزه می‌کند

اگر چه دانه روغن آرگان از مراکش می‌آید اما در حال حاضر تمام دنیا از این ماده همه‌کاره استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ روغن آرگان به خاطر خاصیت آبرسانی و مرطوب کنندگی خود می‌تواند موهای آسیب دیده سر را ترمیم کند و از فولیکول‌های آن در برابر آسیب‌های ناشی از گرما و اشعه ماورای بنفش خورشید محافظت کند.

تقویت‌کننده ساقه مو

شکی نیست که یکی از بهترین روغن‌ها برای مو، همین روغن آرگان است. به‌خصوص در تقویت و سلامت‌بخشی به ساقه مو، این روغن حرف اول را می‌زند. حاصل ویتامین E و اسیدهای چرب مختلف در این ماده، بهترین سرم‌ طبیعی تقویت‌کننده ساقه مو است.                

به همین خاطر از این روغن به‌عنوان لوسیون موی بعد از استحمام استفاده می‌شود. کافی است روغن آرگان اصل را خریداری کرده و بعد از هر بار حمام کردن، مقداری از آن را بر روی ساقه مو ماساژ دهید.

آبرسان

این ماده خاصیت آبرسانی قابل توجهی برای موها دارد. وجود ویتامین E در این روغن، اجازه نمی‌دهد که موها خشک شوند. همین خاصیت از بروز بیماری‌های مو مانند موخوره و شوره نیز جلوگیری می‌کند. همچنین با استفاده منظم از این روغن، دیگر اثری از موهای وز یا شکننده باقی نخواهد ماند.

ضد التهاب

خاصیت ضد التهابی روغن آرگان، سلامت پوست سر را تضمین می‌کند. از آن‌جایی‌که سلامت موها در گرو سلامت پوست سر است، این ماده از بهترین روغن‌‌ها برای سلامت مو به حساب می‌آید. انواع قارچ‌های پوست سر و عفونت‌های این ناحیه با روغن‌تراپی آرگان درمان شده و منافذ آن به لحاظ شرایط رشد طبیعی مو بهبود پیدا می‌کنند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟