کدخبر: 81651 تاریخ انتشار

این درد عجیب ناشی ازحمله قلبی است یا معده!

ممکن است به نظر برسد که ورم معده بعد از زیاده روی در خوردن غذا و نوشیدنی بیش از اندازه رخ می‌دهد، اما در واقع می‌تواند نشانه‌ای از نارسایی قلبی باشد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ تنگی نفس، احساس سنگینی در قفسه سینه، درد در بازو یا شانه، مردم می‌دانند که باید مراقب این علائم کلاسیک حمله قلبی باشند. اما سایر نشانه‌های مشکلات قلبی می‌توانند به روش‌های شگفت انگیزی آشکار شوند به ویژه به شکل مشکل معده.

۳ نشانه در معده‌ که می‌گوید قلب شما مشکل دارد

در ادامه به سه نشانه که ممکن است در معده بروز کنند، اما در حقیقت نشانه وجود عارضه قلبی باشند اشاره می‌شود:

سوزش سر معده می‌تواند به معنای ناراحتی قلبی باشد

بسیاری از افراد با احساس سوزش سر معده آشنا هستند. احساس سوزش در قفسه سینه یا معده که گاهی با رفلکس اسید همراه است. بسیاری از عوامل می‌توانند باعث سوزش سر معده شوند، مانند خوردن غذاهای چرب یا تند، خوابیدن در موقعیت‌های خاص و خوردن میان وعده در اواخر شب که زمانی رخ می‌دهد که اسید در دستگاه گوارش راه خود را به مری پیدا می‌کند. با این وجود، احساس مشابهی ممکن است زمانی رخ دهد که فردی مشکلات قلبی را تجربه کند.

جریان ناکافی خون به قلب می‌تواند منجر به درد قفسه سینه شود که مشابه ناراحتی ناشی از سوء هاضمه است. بنابراین، چگونه می‌توانید تفاوت بین سوزش معده و ناراحتی قلبی را تشخیص دهید؟ انجمن قلب آمریکا توضیح می‌دهد که درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی «بیش از چند دقیقه به طول می‌انجامد یا از بین می‌رود و باز می‌گردد». علاوه بر این، «می‌تواند مانند فشار ناراحت کننده، فشردن، پری یا درد» احساس شود.

ورم ممکن است با سلامت قلب مرتبط باشد

ممکن است به نظر برسد که ورم معده بعد از زیاده روی در خوردن غذا و نوشیدنی بیش از اندازه رخ می‌دهد، اما در واقع می‌تواند نشانه‌ای از نارسایی قلبی باشد. نارسایی احتقانی قلب (CHF) می‌تواند باعث تجمع خون در قفسه سینه شود که سپس به معده نفوذ می‌کند. نتیجه این جمع آوری مایعات ممکن است یک شکم متورم باشد.

هنگامی که تورم معده همراه با علائم دیگر (از جمله خس خس سینه، تنگی نفس، تورم در پاها و یا ضربان قلب نامنظم) رخ می‌دهد ممکن است نشانه‌ای از نارسایی قلبی باشد.

دشوار بودن تشخیص مشکل معده از عارضه قلبی

آیا این مشکل قلبی، مسمومیت غذایی یا مشکلی در معده است؟ گاهی اوقات علائم ممکن است غیر قابل تشخیص به نظر برسند. تهوع و استفراغ می‌توانند در طول حمله قلبی به دلیل کاهش عملکرد قلب و آزاد شدن متابولیت‌ها به دلیل خون‌رسانی ناکافی رخ دهند.

علائم یک مشکل احتمالی قلبی می‌تواند شامل ناراحتی قفسه سینه، حالت تهوع، سوزش معده، درد معده و سرگیجه باشد، اما محدود به آن نمی‌شود. از سوی دیگر، علائم یک مشکل گوارشی در معده یا بیماری‌های مرتبط با غذا مانند مسمومیت غذایی، می‌توانند مشابه باشند، زیرا این مسائل ممکن است منجر به حالت تهوع، استفراغ، اسهال و سوزش معده شوند.

برخی از علائم می‌تواند به شما کمک کند تا تفاوت را تشخیص دهید: مشکلات مربوط به قلب بر خلاف بیماری‌های مرتبط با غذا ممکن است شامل بی‌حسی یا درد قفسه سینه باشند که می‌توانند به بازوها، پاها یا ناحیه گردن، فک و گلو گسترش یابد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟