کدخبر: 81646 تاریخ انتشار

بارش برف در توچال تهران

مدیرعامل شرکت تلکابین توچال گفت: شب گذشته در مجموعه توچال شاهد بارش برف و باران بودیم که میزان بارش برف ۱۵ سانتی‌متر بود و در ایستگاه‌های پایین‌تر نیز بارش شدید باران را داشتیم.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ روح‌الله امداد مدیرعامل شرکت تلکابین توچال گفت: شب گذشته در مجموعه توچال شاهد بارش برف و باران بودیم که نهایتا ۱۵ سانتی متر حجم بارش برف بوده و در ایستگاه‌های پایین‌تر شاهد بارش شدید باران بوده‌ایم و که هیچ مشکل خاصی و خسارت جانی و مالی نداشتیم.

او گفت: فعالیت پیست اسکی توچال با توجه به بارش برف بسیار خوبی که داریم و میزان برفی که در ایام گذشته با استفاده از پیستکوب دایر است و پیست استاندارد می‌باشد که اگر طی روز‌های آینده هوا گرم نشود تا اواسط خرداد ماه پیست اسکی دایر می‌باشد.

مدیرعامل شرکت تلکابین توچال بیان کرد: توچال یک جاذبه گردشگری منحصر به فرد است و ما در این مجموعه ورزشی شاهد ۳ درجه دمای متفاوت هستیم که در ایام زمستان در ایستگاه اول دمای منفی ۲ درجه و در ایستگاه پنجم دمای مفنی ۱۱ درجه و در ایستگاه هفتم دمای منفی ۳۰ درجه را تجربه می‌کنیم.

او با بیان اینکه اگر این مجموعه خوب معرفی شود هم در جذب توریست‌های خارجی و هم برای استفاده از عموم مردم مفید است گفت: مقام معظم رهبری اختصاصا راجب توچال فرمودند که توچال یک نعمت الهی برای مردم است و همه باید کمک کنیم تا هرچه بیشتر مردم به سوی ورزش تشویق شوند.

 توچال قلّه‌ای در شمال استان تهران است که بلندای آن ۳٬۹۶۳ متر از سطح دریاست و بخشی از دامنهٔ رشته‌کوه البرز می‌باشد. دامنهٔ جنوبی توچال در مجاورت شهر تهران و قلّهٔ آن نیز مشرف به این شهر است. این قلّه در جنوب منطقهٔ کوهستانی البرز مرکزی و بر روی خط‌الرأس شرقی - غربی واقع شده‌است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین