کدخبر: 81628 تاریخ انتشار

مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران:

بیمه درمانی پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از فردا فعال می‌‎شود

مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بیمه درمانی پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از افراد فاقد بیمه از فردا (شنبه) فعال می‌شود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ داود حاج قاسمعلی، مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران جمعه شب در گفت وگویی گفت: این افراد در لیست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند که این وزارتخانه برای دریافت خدمات بیمه درمانی به سازمان بیمه سلامت ارسال کرده است.

او اظهار کرد: افراد دیگری هم که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند، با مراجعه به سایت «شهروندی بیمه سلامت» می‌توانند نسبت به درخواست پوشش بیمه‌ای خود اقدام کنند.

حاج قاسمعلی ادامه داد: اگر براساس استعلام از وزارت رفاه، افراد جزو سه دهک پایین جامعه باشند، بیمه سلامت آنها را رایگان بیمه می‌کند.

او خاطرنشان کرد: افراد می‌توانند با مراجعه به پنل شهروندی بیمه سلامت به نشانی بیمه سلامت ایرانیان نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند تا با توجه به شرایط جغرافیایی یکی از پزشکان به عنوان پزشک خانواده انتخاب شود و از طریق نظام ارجاع از خدمات بخش خصوصی استفاده کنند.

محمدمهدی ناصحب مدیرعامل بیمه سلامت ایران نیز پیشتر گفته بود که با توجه به قانون بودجه سال ۱۴۰۱ مبنی بر پوشش بیمه‌ای سه دهک پایین کشور، اکنون فقط ۵۰۰ هزار نفر در ایران بدون بیمه سلامت هستند و بیش از پنج میلیون و ۷۹۲ هزار نفر بیمه سلامت رایگان شدند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین