کدخبر: 81197 تاریخ انتشار

محکومیت یک روحانی با ۲۴ زن و ۱۴۵ فرزند

دو کشیش سابق در استان بریتیش کلمبیا به اتهام چند همسری در یک پرونده طولانی محکوم شدند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ دادگاهی در بریتیش کلمبیا، غربی‌ترین استان کانادا، «وینستون بلاک مور» (Winston Blackmore) 61ساله و «جیمز اوسلر» (James Oler)، داماد و معاون سابق او را به چند همسری متهم کرد.

بر اساس گزارش ایندیپندنت، بلکمور از 1990 تا 2014 با 24 زن ازدواج کرد و 145 فرزند دارد.

داماد 53 ساله سابق او 5 زن دارد. هر دوی آنها به 5 سال حبس محکوم شده‌اند.

در گذشته آنها اسقف‌های کلیسای منحرف «مورمون» بودند؛ آنها در جامعه «بائونتیفول» (Bountiful) زندگی می‌کنند که در سال 1946 تأسیس شد و 1500 نفر از طرفداران چندهمسری را با هم متحد می‌کند.

آنها خودشان غذای خود را تأمین می‌کنند و اقتصاد این کمون بر اصول تبادل طبیعی بنا شده است.

دو شهروند کانادایی ساکن منطقه دورافتاده Bountiful، در جنوب شرقی بریتیش کلمبیا، متهم بودند که در سالهای گذشته، زمانی که هر دو رهبر دو فرقه مذهبی متفاوت بوده‌اند، با چند زن ازدواج کرده‌اند.

آغاز ماجرای حقوقی و جنجالی دو مرد کانادایی به سالهای 1990 برمی‌گردد؛ در آن زمان، پلیس چند شکایت دریافت کرده بود که در جوامع مذهبی دورافتاده، در منطقه Bountiful، چند همسری (polygamy) اعمال می‌شود.

کشیش

پس از انجام تحقیقات توسط پلیس و تشکیل پرونده برای Winston Blackmore و James Oler، سیستم قضایی، به دلیل روشن نبودن قوانین کانادا در مورد چند همسری، نتوانسته بود آنها را تحت تعقیب قرار دهد.

در جریان محاکمه دو متهم، چند متخصص مذهبی فرقه «مورمون»، مقامات پلیس و یکی از زنان سابق Winston Blackmore، که در سال 2003 از فرقه همسرش جدا شده بود، شهادت داده بودند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین