کدخبر: 60571 تاریخ انتشار

تا پایان سال چند ایستگاه دیگر متروی خط ۷ تهران راه اندازی می‌شود؟

مجری خط ۷ مترو تهران از افتتاح ۳ ایستگاه متروی خط ۷ تا پایان سال خبر داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ محمود یوسفی، مجری خط ۷ مترو تهران گفت: با افتتاح ایستگاه تقاطعی توحید در خط ۷ که ماه جاری محقق شد، در حال حاضر ۱۷ ایستگاه از این خط به بهره‌برداری رسیده است و به این ترتیب فقط عملیات اجرایی ۵ ایستگاه دیگر باقی‌مانده تا بتوان از تکمیل کل ایستگاه‌های خط ۷ سخن گفت.

یوسفی در ادامه به روند پیشرفت ایستگاه‌های در دست احداث اشاره کرد و افزود: در تلاش هستیم ایستگاه‌های بوستان گفتگو و خیابان شهدای هفدهم شهریور را تا قبل از پایان سال جاری تکمیل و به مرحله بهره‌برداری برسانیم. سال آینده نیز ایستگاه‌های شهید دادمان و میدان کتاب افتتاح خواهند شد و در نهایت ایستگاه ورزشگاه تختی به عنوان آخرین ایستگاه خط ۷ در سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری می‌رسد. مجری خط ۷ مترو، دلیل زمان‌بر شدن روند تکمیل ایستگاه ورزشگاه تختی را برخی مسائل معارضاتی و تملک اراضی مورد نیاز برشمرد که البته در حال پیگیری است.

میانگین پیشرفت عملیات ساختمانی چهار ایستگاه بوستان گفتگو، خیابان شهدای هفدهم شهریور، شهید دادمان و میدان کتاب در حال حاضر بالای ۷۰ درصد است، اما به لحاظ تجهیزاتی نواقص متعددی وجود دارد که با تأمین منابع مالی مورد نیاز قابل رفع خواهد بود.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین