کدخبر: 60562 تاریخ انتشار

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران خبر داد:

نجات نفسگیر ۳۵ کوهنورد مفقود شده در توچال

سید جلال ملکی در خصوص حادثه مفقود شدن 35 نفر از کوهنوردان در توچال گفت: پس از دریافت گزارشی مفقودی کوهنوردان تیم عملیاتی امداد و نجات کوهستان آتش نشانی شهرداری تهران به محل حادثه اعزام شد و خوشبختانه تمامی 35 نفر نجات یافتند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران گفت: پس از دریافت گزارشی مفقودی کوهنوردان تیم عملیاتی امداد و نجات کوهستان آتش نشانی شهرداری تهران به محل حادثه اعزام و تیم‌های پشتیبانی نیز به صورت آماده‌باش درآمدند.

او افزود: در محل حادثه صداهای زیادی مبنی بر کمک خواهی افراد به گوش می‌رسید، که به همین دلیل آتش نشانان به دو گروه تقسیم شدند، گروهی به سمت صداها و گروهی به سمت فرد گرفتار که تماس گرفته بود، رفتند که در نهایت ۱۶ نفر آقا و خانم پیدا شدند، که به دلیل گم کردن مسیر در کوه مانده بودند، این افراد به ایستگاه هفت منتقل شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با بیان اینکه گروه دیگر هم آقای تماس گیرنده را پیدا کردند و در همان زمان متوجه شدند، دو نفر دیگر هم در همان محدوده هستند و آن‌ها نیز پیدا شدند،اظهار کرد: گروه دوم در حالی که در حال انتقال سه نفر به پایین بودند، گروه ۱۶ نفره دیگری که مسیر را گم کرده بودند، پیدا کردند و همه نفرات به سمت ایستگاه هفت منتقل شدند.

او افزود: بدین ترتیب در این عملیات‌ها ۳۵ نفر نجات یافتند.

 

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین