کدخبر: 60373 تاریخ انتشار

این درخت پول میوه می‌دهد!+عکس

بناها و اماکن بسیار شگفت‌انگیزی در سراسر جهان وجود دارد اما گاهی جاذبه‌های طبیعی نیز ما را شگفت‌زده می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ در انگلیس درختانی وجود دارند که بر روی آن‌ها پول سبز می‌شود! با ما همراه باشید تا با راز درختی که پول می دهد آشنا شوید.

در نقاط مختلف انگلیس درختانی را پیدا می‌کنید که در تنه قطورشان سکه‌هایی قرار داده شده است، سکه‌هایی که با نظم و ترتیب خاصی در بدنه درخت فرو رفته‌اند. سال‌ها همان‌جا مانده‌اند و درختی پر از پول را به وجود آورده‌اند. هیچ کس به درستی نمی‌داند که چرا مردم پول‌ها را داخل تنه درخت می‌گذارند، بعضی آن را به خوش‌شانسی ربط می‌دهند. آن‌ها اعتقاد دارند که این کار خوش‌شانسی می‌آورد و برخی دیگر بر این باورند که هر تعداد سکه‌ای که در داخل تنه درخت گذاشته می‌شود به همان تعداد صاحب فرزند می‌شوند.

درخت پول در انگلستان

با تفریح در جنگل‌های بریتانیا درختانی را می‌بینید که تنه‌هایشان پر از سکه است، سکه‌هایی که رهگذران آن‌ها را با سنگ به بدنه درختان می‌کوبند و امیدوارند که این کار برایشان خوش‌شانسی بیاورد. البته بیشتر وقت‌ها این سکه‌ها بر روی تنه‌های درختان افتاده فرو می‌رود، درختانی که صحنه‌های جذابی را آفریده‌اند و با دیدن تنه آن‌ها سکه‌هایی را پیدا می‌کنید که برای چندین قرن قبل هستند و در اثر گذشت زمان لبه‌هایشان خمیده شده است.

درختان آرزوها

در روستای خوش منظره «پورتمیرون» در ولز ۵ تنه افتاده درخت وجود دارد که بر رویشان کلکسیونی از سکه‌های مختلف به نمایش درآمده است. در ابتدا که به تنه این درختان نگاه می‌کنید، شاید ندانید که چرا بر روی آن‌ها این همه سکه فرو رفته است. اما بعد از کمی جست‌وجو متوجه می‌شوید که روزگاری این درختان، درختان آرزوها بوده‌اند. در بریتانیا این رسم به دهه ۱۷۰۰ برمی‌گردد در آن زمان که درختی در اسکاتلند وجود داشت که در داخل تنه‌اش پولی کوبیده شده بود. در واقع فردی بیمار آن پول را در آن درخت گذاشته بود و بعد از مدتی بیماریش کاملا برطرف شد. مردم بر این باور بودند که اگر کسی آن پول را از درخت بیرون بیاورد بیمار می‌شود.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین