کدخبر: 60364 تاریخ انتشار

سنگ شدن عجیب تمام مهمانان، عروس و داماد در این عروسی+عکس

شهر شیطان نامی است که پس از شنیدن آن ترس و هیجان بر ما غلبه می‌کند.‌ آیا تاکنون نام شهر شیطان به گوشتان خورده است؟

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ شهر شیطان که در زبان محلی به آن Djavolja Varoš می‌گویند در بالکان و در جنوب کشور صربستان واقع شده است. با ما در همراه باشید تا با شهر شیطان در صربستان آشنا شوید.

علت به‌وجود آمدن و نام‌گذاری این شهر چیست؟

فرسایش سنگ‌ها در گذر زمان باعث به‌وجود آمدن صخره‌هایی با شکل‌های عجیب و غریب و تا حدودی ترسناک شده است. به همین دلیل این شهر سنگی به شهر شیطان شهرت پیدا کرد. در این منطقه ستون‌های سنگی عجیب و غریبی به ردیف کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند که مردم محلی منشاء شکل‌گیری آن‌ها را به شیطان نسبت می‌دهند!

شهر شیطان، شامل بیش از ۲۰۰ سازه سنگی، به ارتفاع ۲ تا ۱۵ متر و عرض ۳ متر هستند که کلاه‌های سنگی عجیب و غریبی بر سر این سازه‌ها قرار گرفته‌اند.

داستان شهر شیطان

مردم محلی افسانه‌های زیادی درباره شهر شیطان گفته‌اند. به عنوان مثال در یکی از افسانه‌ها آمده است که این سنگ‌ها مهمانان یک عروسی بودند که به دستور شیطان قصد جشن گرفتن برای یک خواهر و برادر را داشتند اما خدا همه آن‌ها را به سنگ تبدیل کرد و از این طریق آن‌ها را مجازات کرد تا برای دیگران درس عبرتی باشند. همچنین بدانند که هیچ گناهی بدون مجازات نمی‌ماند. در واقع هر یک از سنگ‌ها افرادی هستند که در این عروسی شرکت کرده بودند.

جاذبه‌های طبیعی و دیدنی این شهر

علاوه‌بر سنگ‌های زیبا و اعجاب‌انگیزی که در شهر شیطان وجود دارد، دو چشمه در میان این سنگ‌های شگفت‌انگیز قرار دارد که نام آن‌ها یکی «شوم شیطان» و دیگری «جهنم» است! حتی اسم این مکان‌ها هم لرزه به تن افراد می‌‌اندازد. مردم محلی این منطقه بر این باورند که این چشمه‌ها خاصیت درمانی معجزه‌آسایی دارند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین