کدخبر: 60137 تاریخ انتشار

مروری بر حوادث تاریخی؛

زندان برای دختر فراری از ازدواج‌

یک دختر نوجوان ۱۴ ساله مکزیکی به دلیل فرار از ازدواج از پیش تعیین شده به زندان افتاد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ یک نوجوان مکزیکی که برای فرار از ازدواج هماهنگ شده با همسایه خود فرار کرده بود، هفته گذشته به زندان افتاد.

این دختر ۱۴ ساله که در گزارش‌های محلی به نام آنایلی شناخته می‌شود، قرار بود دوشنبه گذشته در ایالت گوئررو مکزیک در امتداد سواحل اقیانوس آرام پس از دریافت ۹۳۰۰ دلار برای ازدواج ترتیب داده شده توسط خانواده اش ازدواج کند.

مادر دختر علیرغم غیرقانونی بودن ازدواج‌های ترتیب داده شده در مکزیک از سال ۲۰۱۹، این مبلغ را دریافت کرد و باعث شد خانواده همسایه در دهکده جویا رئال ۲۶۰۰ دلار خرج کنند، از جمله با استخدام گروه موسیقی، ذبح یک گاو و تدارک یک جشن.

اما این دختر نوجوان قبل از شروع جشن روز دوشنبه فرار کرد و با یکی از دوستان ۱۵ ساله خود به نام آلفردو فرار کرد. آبل باررا، مدیر مرکز حقوق بشر تلاچینولان مستقر در گوئررو، گفت: "او فکر می‌کرد این خواهر بزرگترش است که قرار است ازدواج کند. او هرگز فکر نمی‌کرد که خودش کاندید ازدواج باشد، زیرا او بسیار کم سن و سال بود. "

باررا گفت که این دختر علی‌رغم توافق مادرش بر سر قیمت ازدواج و سایر هزینه‌هایی که پدر داماد پرداخت کرده بود، از خانه فراری شد.

باررا گفت که ازدواج‌های ترتیب داده شده در میان افراد زیر سن قانونی در مکزیک، علیرغم قانون سال ۲۰۱۹، هنوز در سراسر مناطق روستایی رایج است. باررا گفت: با دختران جوان پس از اجبار به ازدواج‌های تعیین شده توسط همسرشان به عنوان یک شیء رفتار می‌کنند.

او باید کار کند، باید غذا بپزد، باید نظافت را انجام دهد، باید به مزارع برود و اگر به عنوان کارگر کشاورزی کار کند، پول به او پرداخت نمی‌شود، بلکه به پدر شوهر او پرداخت می‌شود.

خانواده داماد از بخش اجرای قانون کمکی جویا رئال، معروف به پلیس جامعه، خواستند تا پس از ناپدید شدن، آنایلی را ردیابی کنند، سپس او و آلفردو پیدا و به زندان منتقل شدند.

به آن‌ها گفته شد که آنایلی باید به این ازدواج پایبند باشد یا ۲۶۰۰ دلاری را که خانواده داماد برای جشن عروسی و مراسم مربوط به آن خرج کرده‌اند، پس بدهد.

نیل آریاس ویتینیو، وکیلی که به آزادی او کمک می‌کند، به رسانه‌ها گفت: "پرونده آنالیلی بسیار پیچیده است. وضعیت با او بسیار دشوار بود، زیرا او یک دختر تک زبانه و بی سواد است که حتی حداقل تحصیلات را هم ندارد. وقتی با او صحبت می‌کردیم، متوجه شدیم که او بسیار گیج است. او به سختی یک کلمه با ما صحبت می‌کرد، بیشتر اوقات ساکت بود. "

باررا گفت که پدر آنائیلی اخیراً توسط مهاجمان ناشناس کشته شده بود و مادرش را از نظر مالی در تنگنا قرار داده و از حمایت از خانواده اش ناامید شده بود.

روزنامه اسپانیایی El País در ژوئن گزارش داد که سالانه هزاران دختر جوان در سراسر مکزیک برای ازدواج اجباری فروخته می‌شوند و کودکان را به کالایی تبدیل می‌کنند که باید به قیمت ۹۵۰۰ دلار یا بیشتر فروخته شود. بر اساس این گزارش، هرگونه شکایت قربانیان معمولاً با عبارت "من برای شما هزینه کردم" مواجه می‌شود.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین